مبدل های کارخانه CTA2 توسط متخصصان پتروشیمی شهید تندگویان بومی سازی شدند

مبدلهای کارخانه CTA ۲ پتروشیمی شهید تندگویان برای اولین بار در کشور به دست متخصصان داخلی طراحی، ساخته و با موفقیت نصب شدند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛عملیات تعویض مبدل‌های کارخانه CTA۲ این مجتمع در حداقل زمان ممکن و با موفقیت کامل انجام شد.

به دلیل محدودیت‌های ناشی از تحریم ظالمانه غرب علیه ایران اسلامی تحریم و عدم همکاری شرکت صاحب لیسانس کارخانه، کارشناسان و مهندسان مجتمع با همکاری شرکت‌های داخلی موفق به بومی سازی مبدل‌های مذکور شدند.

جوانان متخصص ایران اسلامی در ساخت این مبدل‌ها با تغییر مواد تشکیل دهنده تمام قطعات داخلی آن به تیتانیوم که از مقاومت بیشتری نسبت به مواد تشکیل دهنده قطعات مبدل‌های قبلی برخوردار است ضمن رفع مشکلات، عمر مفید آن را نیز افزایش دادند.

با توجه به اینکه مبدل‌های فوق از ابتدای راه اندازی کارخانه تاکنون در مدار تولید بوده اند، به مرور زمان و به دلیل نا مناسب بودن مواد تشکیل دهنده قطعات آن دچار خوردگی و فرسودگی شده، علاوه بر نشتی باعث ایجاد مشکلاتی در زمینه تولید می‌شدند که با تعویض آن‌ها ضمن جلوگیری از توقف مکرر واحد و همچنین تداوم تولید، گام محکم دیگری در راستای حرکت به سمت صنعت سبز برداشته شد.

از مشکلات و سختی‌های نصب این مبدل‌ها می‌توان به محدودیت مکانی به دلیل وجود قطعات وتجهیزات مختلف در اطراف آن‌ها، وجود تجهیزات مذکور در ارتفاع ۲۱ متری از سطح زمین و وزن بالای ۳۰ تن آن‌ها اشاره نمود که تمامی این مشکلات با همت و تدبیر کارشناسان مجتمع در حداقل زمان ممکن رفع و مبدل‌های مذکور با موفقیت نصب گردیدند.

https://ipna.news/153011کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.