تولید ۷۵ هزار تن محصولات پتروشیمی در قم

سیجانی گفت: در سال جهش تولید، ۷۵ هزار تن محصولات پتروشیمی که ازجمله کالا‌های راهبردی موردنیاز کشور است در قم تولید می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)،محمود سیجانی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: محصولات پتروشیمی به‌عنوان مواد اولیه بسیاری از واحد‌های صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرد و وجود آن برای ادامه چرخه فعالیت واحد‌های تولیدی ضروری است.

سیجانی افزود: ظرفیت تولید این حجم از محصولات پتروشیمی باوجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان بسیار مهم است و موجب خودکفایی کشور در تامین این کالای راهبردی می‌شود.

او ادامه داد: تاکنون بیش از ۸۰ درصد هدفگذاری صورت گرفته برای تولید محصولات پتروشیمی در چرخه صنعت استان اجرایی شده است و با ادامه این روند میزان تولید این محصولات تا پایان سال جاری از ۷۵ هزار تن فراتر خواهد رفت.

سیجانی گفت: با تولید محصولات پتروشیمی، زنجیره تولید بسیاری از محصولات دیگر در قم شکل مطلوبی به‌خود گرفته است، علاوه بر این‌که حجم قابل‌توجهی از محصولات پتروشیمی تولیدشده در استان نیز به بازار‌های بین‌المللی صادر می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم بیان کرد: صنعتگران قمی باوجود تحریم‌های ظالمانه به فعالیت خود برای تامین محصولات موردنیاز مردم ادامه می‌دهند و در این مسیر توانسته‌اند در تولید بسیاری از کالا‌های راهبردی همچون محصولات پتروشیمی و فولادی نقش قابل‌توجهی داشته باشند.

حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحد‌های صنعتی استان قم فراتر از ۵۱ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۵۷ هزار تن فرصت اشتغال ایجادشده است؛ قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.