بازدید سرمایه گذاران و مدیران هلدینگ ها و شرکت های پتروشیمی از واحد تولید نیمه صنعتی پروپیلن از متانول

سرمایه گذاران و مدیران عامل هلدینگ ها و شرکت های پتروشیمی از واحد تولید نیمه صنعتی پروپیلن از متانول مرکز بندرماهشهر شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ واحد نیمه صنعتی تولید پروپیلن از متانول مرکز ماهشهر شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با تلاش پژوهشگران و کارشناسان این مرکز به نتیجه رسیده است و امروز پنج شنبه سوم مهر ماه با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مدیران عامل تعدادی از هلدینگ های پتروشیمی و نمایندگان چند شرکت صاحب نام کشور رونمایی شد و سرمایه گذاران با ظرفیت و نحوه فعالیت این واحد آشنا شدند.

بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی چندی پیش با دعوت از سرمایه گذاران جهت بازدید از طرح های تولید پروپیلن از متانول، از پیاده سازی دانش فنی فرایندی و کاتالیست های مصرفی ایرانی در طرح هایGTPP , MTP کشور خبر داد.

واحد نیمه صنعتی تولید پروپیلن از متانول در مرکز پژوهش و فناوری ماهشهر اخیرا عملیاتی شده و روز جاری میزبان بازدید سرمایه گذاران است و همزمان با توسعه دانش فنی MTP دانش فنی تولید تمام کاتالیست های مورد نیاز این واحد نیز کسب شده و واحد های نیمه صنعتی برخی از این کاتالیست ها نیز در حال بهره برداری هستند.

در برنامه کلان صنعت پتروشیمی، توسعه هوشمند بر اساس توسعه طرح های پیشران از مسیر تولید پروپیلن به عنوان یکی از زنجیره های مهم توسعه مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین در ابتدا نیاز است ظرفیت تولید پروپیلن افزایش یابد و سپس توسعه هوشمند صنعت از این مسیر دنبال شود.

با توجه به این که کشور با کمبود تولید پروپیلن مواجه است به زودی با اجرای طرح های GTPP , MTP در پارک عسلویه، امیر آباد، اسلام آباد غرب و چند منطقه دیگر ظرفیت این محصول مهم به ۴ میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت و در این مسیر شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با بومی سازی دانش تولید متانول به پروپیلن یک دستاورد مهم را رقم زده است./نیپنا

https://ipna.news/152887کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.