چرا پترول بسته شد؟

نماد گروه پتروشیمی ایرانیان که برای برگزاری مجمع عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی برای چند هفته بسته بود، امروز برای بازگشایی بدون محدودیت نوسان آماده معامله شد.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)،پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی ایرانیان در تاریخ ۵/۶/۱۳۹۹ و تقسیم سود نقدی، امروز ۲۳ شهریور با اعلام ناظر بازار، این نماد بدون محدودیت دامنه نوسان آماده معامله شد.
در مرحله پیش گشایش متقاضیان و فروشندگان این سهم با قیمت ۱۵۶۵۰ ریال یعنی ۲۰ درصد بیشتر از قیمت قبلی موافقت کردند. اما تنها چند دقیقه مانده تا شروع معاملات، ناظر برای این سهم تصمیم دیگری گرفت. بنا به دلایلی نا مشخص تمام معاملات باطل اعلام شد و معاملات این نماد بار دیگر متوقف گردید!

گمانه زنی ها در مورد توقف معاملات نماد پترول توسط فعالان بازار این بود که ناظر برای جلوگیری از رشد شاخص کل اقدام به باطل کردن معاملات پترول نمود.

نکته متاثر کننده این است که نماد هایی که بدون دامنه نوسان با افت شدید قیمت بازگشایی می شوند گویا از چشم ناظر دور هستند و تنها مشکل در بازگشایی نماد ها با قیمت مثبت است!
گفتنی است که امروز پس از پترول نماد وپارس نیز بازگشایی شد و منفی ۱۵ درصد قیمت قبلی را نیز تجربه کرد!

حال با توجه به ابطال معاملات امروز و در صورت عدم افشا و انتشار اعلامیه ای از طرف سازمان بورس یا شرکت پتروشیمی ایرانیان، انتظار می رود این نماد فردا دوباره بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی شود و در صورت ابطال مجدد معاملات نماد با محدودیت دامنه نوسان ۵ درصد بازگشایی خواهد شد.

https://ipna.news/152729کپی شد!