کرونا اجرای طرح‌های پتروشیمی هند را به تعویق انداخت

شرکت نفت بهارات پترولیوم روند اجرایی دو طرح‌ پتروشیمی کوچی واقع در سواحل جنوب غربی هند را به‌دلیل قرنطینه ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا به تعویق انداخت.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)،مرحله راه‌اندازی واحد تخصصی پتروشیمی ۷۴۰ میلیون دلاری پالایشگاه ۳۱۰ هزار بشکه‌ای کوچی متعلق به شرکت پالایش نفت بهارات پترولیوم به تغییر افتاده است.

این پروژه که دارای ظرفیت تولید سالانه ۱۶۰ هزار تن اکرلیک اسید، ۲۱۲ هزار تن اکسوالکل و آکریلات است، قرار بود اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی راه‌اندازی شود، اما اکنون تا آوریل یا سپتامبر سال جاری میلادی به تاخیر افتاده است ، پروژه مورد اشاره از نظر مکانیکی تکمیل شده است اما مرحله راه‌اندازی تا زمانی نامشخص به تاخیر افتاده است.

بر پایه این گزارش ، این پروژه که دانش فنی (لیسانس) یک شرکت اروپایی را در اختیار دارد باید کارشناسان آن برای راه‌اندازی در پروژه حاضر شوند اما با توجه به محدودیت‌های سفر ناشی از شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا از سفر به هند بازمانده‌اند زیرا دولت سفرهای بین‌المللی را حداقل تا ۳۱ اوت منع کرده است.

شرکت پالایش نفت بهارات پترولیوم اعلام کرد زمان راه‌اندازی پروژه پتروشیمی یادشده سه ماه از زمان ازسرگیری سفرهای خارجی طول می‌کشد.

مجتمع پالایشی و پتروشیمی کوچی متعلق به شرکت دولتی پالایش نفت بهارات پترولیوم هند سالانه ۵۰۰ هزار پروپیلین تولید می‌کند، نیمی از این مقدار خوراک واحد مشتقات پروپیلن را تامین می‌کند، در حالی که بقیه آن برای تامین خوراک یک تاسیسات پلی‌پروپیلن مصرف می‌شود.

 

https://ipna.news/152296کپی شد!
منبع