قرارداد طرح توسعه واحد پلی‌اتیلن سبک خطی پتروشیمی شازند امضا شد

مرکزی مراسم امضای قرارداد طرح توسعه واحد پلی اتیلن سبک خطی(واحد LL) شرکت پتروشیمی شازند با عنوان “پروژه طراحی، ساخت و نصب سامانه فرایندی سرمایشی واحد” منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛بر اساس اعلام روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، “ولدخانی” مدیرعامل این شرکت در این مراسم که روز گذشته ۲۰ مردادماه در محل این شرکت برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط کنونی با توجه به تحریم های ظالمانه بین المللی و عدم حضور شرکت ها و کارشناسان خارجی در کشور، خوشبختانه شرکت سینا کنترل شیراز با تکیه بر توانمندی داخلی به عنوان مجری طرح توسعه واحد LL پتروشیمی شازند انتخاب شده و این طرح که قرار بود تجهیز و اجرای آن توسط شرکت های خارجی انجام شود، از این پس به این شرکت واگذار می شود.

وی گفت: پتروشیمی شازند به عنوان کارفرما جهت پیشبرد هر چه بهتر این پروژه در کنار مجری خواهد بود و انتظار داریم با همت مهندسین شرکت سینا کنترل، طرح توسعه واحد LL در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

“انصاری نیک” سرپرست مدیریت طرح های توسعه شرکت پتروشیمی شازند نیز با اشاره به حضور شرکت های مختلف داخلی در مناقصه طرح توسعه واحد LL افزود: شرکت های داخلی متعددی با توانمندی های بالا در این مناقصه شرکت کردند که شرکت سینا کنترل بر اساس استانداردهای مهندسی و سیستم های کنترل کیفی و فنی بالا در این پروژه حساس و حائز اهمیت به عنوان برنده و مجری انتخاب شد.

بر اساس این گزارش، پروژه طراحی و ساخت مجموعه سرمایش فرآیندی در راستای تکمیل طرح توسعه واحد پلی اتیلن سبک خطی شرکت پتروشیمی شازند، کومونومر موجود در جریان چرخش نیتروژن ورودی را با استفاده از عملیات سردسازی تا دمای منفی ۴۰ درجه سلسیوس، تفکیک، بازیابی کرده و مجددا مورد استفاده قرار می دهد.

با نصب و راه اندازی این مجموعه اهداف متعددی نظیر امکان تولید گریدهای خاص از جمله LL-6209 و LL0209 در واحد پلی اتیلن سبک خطی، بازیافت حدود ۱۷ درصد کومونومر یک بوتن و ۱۲ درصد کومونومر یک هگزن، افزایش ضریب ایمنی بخش اکسترودر به دلیل ممانعت از تجمع گازهای قابل انفجار در سیستم انتقال پودر و کاهش گازهای رها شده در محیط زیست و کاهش اتلاف مواد یا ارزش اقتصادی محقق خواهد شد.

https://ipna.news/152190کپی شد!
منبع

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *