پتروشیمی بدنبال ایجاد زمینه خود اشتغالی جوانان مناطق محروم

سیدامید شهیدی نیا مدیرعامل و رئیس شورای راهبردی شرکتهای سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی : تمرکز اصلی کارگروه توسعه متوازن شهرستان بندر ماهشهر بر ایجاد بسترهای خوداشتغالی و کارآفرینی است.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛مدیرعامل این سازمان، در آیین امضای تفاهم نامه طرح های توسعه متوازن شهرستان بندر ماهشهر به تشریح این طرح ها پرداخت.

سید امید شهیدی نیا به عنوان میزبان این مراسم، ضمن اشاره به اینکه مسئولیت اجتماعی یکی از اهداف مهم صنعت پتروشیمی است، گفت: گردهمایی امروز برای تحقق، بخشی از اهداف مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی برگزار شده است.

وی گفت: تغییر رویکرد صنعت پتروشیمی در بحث مسولیتهای اجتماعی در سال گذشته، با تصمیم استاندار خوزستان مبنی بر تشکیل کارگروه توسعه متوازن شهرستان همزمان شد.

تلاش این کارگروه خدمت رسانی به جامعه هدف، اقشار کمتر برخوردار شهرستان، است و تمامی فعالیتهای خود را بر این جامعه متمرکز کرده تا بتواند در‌متوازن سازی توسعه شهرستان تاثیر قابل قبولی ایجاد نماید.

شهیدی نیا خاطر نشان کرد: حاصل جلسات کارگروه توسعه متوازن، عقد تفاهم نامه‌ اجرای طرحهایی بین شورای راهبردی و دستگاه‌های اجرایی است که مجموع اعتبارات این طرحها  ۲۳۰ میلیارد تومان می باشد.
وی سهم پتروشیمی را در تامین اعتبارات طرحها ۶۰ درصد و سهم دستگاههای اجرایی را ۴۰ درصد عنوان کرد و افزود: این طرحها طی ۲ الی ۳ سال اجرا می‌شوند.

رئیس شورای راهبردی شرکتهای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، از افزایش سه برابری اعتبارات شورای راهبردی در سال ۹۹ خبر داد و آنرا نشان عزم جدی پتروشیمی در کمک به جامعه دانست.‌

وی تاکید کرد: در تدوین و طراحی این طرحها نگاه ویژه ای به بحث اشتغالزایی شده است و تلاش شده با جلب مشارکت برخی دستگاهها چون فنی حرفه ای، بخش هنرستانی آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و کمیته امداد، برای جوانان بسترهای توسعه خوداشتغالی و کارآفرینی فراهم شود.

شهیدی نیا اظهار امیدواری کرد که با انجام به موقع تعهد دستگاههای اجرایی، مجموعه این طرح ها، تاثیر زیادی بر ایجاد رضایتمندی در جامعه هدف داشته باشد.

با توجه به تکمیل ظرفیت جذب نیروهای جدید در صنایع موجود منطقه، ۳۰ طرح توسعه جدید در صنایع پتروشیمی در دست اقدام است که طی سه الی چهار سال آینده می تواند ظرفیت ۵ یا ۶ هزار نفری اشتغال را ایجاد کند. اما نباید به این میزان اشتغالزایی بسنده کرد، بلکه بایستی با بهره‌گیری از سایر پتانسیلهای شهرستان و توسعه مشاغل خرد و کسب و کارهای دیگر، همه جانبه به معضل اشتغال حمله کرد.

کارگروه توسعه متوازن تلاش دارد زمینه ایجاد خود اشتغالی را برای جوانان مناطق کم برخوردار فراهم کند و از طریق آموزش مهارت های لازم برای ایجاد کسب و کار، آنها را به سمت اشتغال پایدار هدایت نماید.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در تشریح برنامه های کارگروه توسعه متوازن در خصوص مسکن گفت: دو طرح خوب در حوزه احداث مسکن ارائه شده که یکی از آنها تکمیل ۱۷۶ واحد مسکونی موجود برای افراد تحت پوشش کمیته امداد است و دیگری ۲۵۰ واحد مسکونی برای همین قشر است که با مشارکت دستگاه‌های متولی از جمله مسکن و شهرسازی احداث می شوند.

‌غیر از اشتغال و مسکن، رفع مشکلات عدیده زیرساختهای حیاتی شهرستان از جمله آب و فاضلاب نیز مورد توجه کارگروه توسعه متوازن بوده تا تمامی مردم شهرستان بتوانند از کیفیت زندگی بهتری برخوردار شوند.

از تمام مسئولین استان و شهرستان تقاضا داریم کمک کنند تا تعهداتی که امروز امضا شد، اجرایی شوند و این ارقام به اعتبارات موجود و معمول دستگاه ها افزوده شود و کسری های آنها را جبران نماید اما جایگزین آنها نگردد.

مدیریت شهرستان نیز علاوه بر ظرفیت پتروشیمی از سایر ظرفیت‌های منطقه ای و استانی خود استفاده نماید تا مجموع این اقدامات و عملیات منجر به خرسندی و رضایتمندی بیشتر برای مردم شهرستان خصوصاً جامعه کم‌برخوردار گردد.

شهیدی نیا در سخنان خود دو خبر خوب دیگر  هم داشت: در هلدینگ خلیج فارس مقرر شده که علاوه بر طرح های توسعه متوازن، پروژه هایی به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان در پنج زمینه محرومیت زدا از جمله توسعه مهارت آفرینی و کمک به بیماری های صعب العلاج اختصاص دهد. همچنین مرحله دوم طرح توزیع کمک به افشار ضعیف جامعه نیز در قالب اهدای ۸ هزار بسته معیشتی ظرف یکماه آینده بین تمامی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی توزیع می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در پایان سخنان خود گفت: مردم ولی نعمت مسئولین هستند؛ خصوصاً در این منطقه باید توجه ویژه‌ای به آنها داشت. امیدواریم که با همکاری و همدلی تمامی مسئولین و تلاش جهت مسیر خدمت رسانی به جامعه پیرامونی خود را دنبال کرده و خداوند به ما توفیق دهد تا به برکت ایام و اعیادی که در آن هستیم در این حرکتها ثابت قدم شویم و با دعای خیر همه شما شر ویروس منحوس کرونا از جامعه ما رخت بر بندد و به زودی شادابی و سلامتی کامل را در جامعه شاهد باشیم.

https://ipna.news/152112کپی شد!