بیدبلند خلیج‌فارس پروژه برتر کشور شد

شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس در نهمین دوره جایزه ملی مدیریت پروژه ایران به عنوان پروژه برتر کشور معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛این شرکت در نهمین دوره جایزه ملی مدیریت پروژه ایران به عنوان پروژه برتر کشور معرفی شد که با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور، این جایزه در محل این شرکت به محمود امین‌نژاد، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس اهدا شد.

ابر پروژه بیدبلند خلیج‌فارس به عنوان بزرگ‌ترین طرح گازی خاورمیانه و غرب آسیا در گستره سه استان خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر در مساحت بیش از ۳۰۰ هکتار شامل سایت پالایشگاهی و تاسیسات ذخیره‌سازی و همچنین بیش از ۹۰۰ کیلومتر خطوط لوله خوراک و انتقال با اعتباری بالغ بر ۳.۴ میلیارد دلار به عنوان بزرگ‌ترین طرح جمع‌آوری گازهای همراه نفت است.

این پروژه راهبردی ملی که با توان متخصصان ایرانی به سرانجام رسیده، موفق به ثبت رکورد بیش از ۶۳ میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه منجر به فوت برای نخستین بار در تاریخ پروژه‌های ایران شده است. هم‌اکنون پروژه جدید جمع‌آوری گازهای مشعل شرق کارون با اعتباری بالغ بر یک میلیارد دلار به این شرکت واگذار شده است.

پروژه عظیم پالایشگاه گازبیدبلند خلیج‌فارس که در اوج تحریم‌ها با بالاترین کیفیت و با حداقل زمان تکمیل شده است در آینده نزدیک از سوی رئیس جمهوری افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

https://ipna.news/152086کپی شد!
منبع