سود ۱.۳۷۶ ریالی “شاراک” به ازای هر سهم

افت حاشیه سود عملیاتی را می‌توان از دلایل اصلی کاهش سودآوری این شرکت عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛شرکت پتروشیمی شازند در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده موفق به کسب سود خالص ۱۱ هزار و ۹۹ میلیارد ریالی و معادل ۱.۳۷۶ ریال به ازای هر سهم شده و این سود نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

افت حاشیه سود عملیاتی را می‌توان از دلایل اصلی کاهش سودآوری این شرکت عنوان کرد.

در حالی که درآمد‌های شرکت با ۲۸ درصد افزایش نسبت به سال ۹۷ به ۶۷ هزار و ۸۵۳ میلیارد ریال رسیده، رشد هزینه‌های تولید و به خصوص افزایش نرخ نفتای شرکت، منجر به کاهش نسبت حاشیه سود عملیاتی به ۱۳ درصد شده و این در حالی است که این نسبت در سال مالی گذشته از آن بیش از ۲۰ درصد بوده است.

مقادیر فروش انواع محصولات شرکت که عمدتا در بخش پلیمر‌ها بوده، به ۸۳۷ هزار تن رسیده و شرکت پیش بینی کرده که در سال ۹۹ موفق به فروش بیش از ۸۸۷ هزار تن محصول شود.

برپایه این گزارش، بیش از ۹۵ درصد فروش شرکت در بازار‌های داخلی محقق شده و این در حالی است که این میزان فروش در سال‌های گذشته به صورت ۶۰ تا ۶۵ درصد داخلی و ۳۵ تا ۴۰ درصد صادراتی بوده است.

این شرکت در بخش درآمد‌های سرمایه گذاری، مبلغ ۲.۶۰۴ میلیارد ریال سود سپرده بانکی و مبلغ ۷۷۰۰ میلیارد ریال سود سهم شرکت‌های سرمایه پذیر را شناسایی کرده و این سرفصل درآمدی شرکت نسبت به سال گذشته رشد ۵۸ درصدی را نشان می‌دهد.

https://ipna.news/151447کپی شد!