اوره لردگان، سهمیه “شیراز” را می‌خورد

مدیرعامل شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان گفت: با راه اندازی اوره لردگان قاعدتا از سهمیه اوره داخلی شرکت پتروشیمی شیراز کم می‌شود، اما میزان آن منوط به زمان راه اندازی اوره لردگان و تصمیمات شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛حسین شهریاری، مدیرعامل شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان درخصوص آخرین نرخ دلاری فروش اتان، پروپان، پنتان و بوتان در پتروشیمی پارس اظهار کرد: شرکت پتروشیمی پارس جزء شرکت‌های وابسته به این هلدینگ بوده و تحت کنترل این هلدینگ نیست.

وی درباره نرخ گاز دریافتی پتروشیمی شیراز در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد افزود: نرخ گاز خوراک دریافتی شرکت پتروشیمی شیراز به ازای هر متر مکعب در فروردین ماه ۷.۰۱۶ ریال و در اردیبهشت ماه ۶.۸۳۴ ریال بوده و برای خردادماه تاکنون نرخی اعلام نشده است.

مدیرعامل شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان درخصوص آخرین تراز ارزی پتروشیمی شیراز بیان کرد: آخرین اطلاعات مربوط به عملکرد دوره سه ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ توسط شرکت مزبور در دست تهیه بوده و در موعد مقرر اطلاع رسانی خواهد شد.

شهریاری همچنین درباره آخرین نرخ دلاری فروش اوره در پتروشیمی شیراز و ضریب تبدیل آمونیاک به اوره در این پتروشیمی ادامه داد: نرخ اوره صادراتی با توجه به شرایط تحویل و مقاصد تحویل متفاوت بوده و ضریب تبدیل آمونیاک به اوره در شرکت پتروشیمی شیراز حدود ۰/۵۷ است.

وی با اشاره به کاهش نیاز داخلی اوره پتروشیمی شیراز با راه اندازی اوره لردگان خاطرنشان کرد: با راه اندازی اوره لردگان قاعدتا از سهمیه اوره داخلی شرکت پتروشیمی شیراز کم می‌شود، اما میزان آن منوط به زمان راه اندازی اوره لردگان و تصمیمات شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.

مدیرعامل شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان درخصوص مقدار صادراتی اوره پتروشیمی شیراز و خراسان به افغانستان گفت: باتوجه به شرایطی تحریم افشای اطلاعات ممکن است روند صادرات شرکت را دچار مشکل کند.

https://ipna.news/151416کپی شد!