روند پیشرفت طرح پتروشیمی گچساران شتاب می‌گیرد

مدیرعامل طرح پتروشیمی گچساران با اعلام تأمین منابع مالی لازم برای اجرای این پروژه گفت: در آینده نزدیک روند پیشرفت طرح پتروشیمی گچساران سریع‌تر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجات (صمت) ضمن بازدید و اعلام رضایت از پیشرفت این طرح، اظهار کرد: با توجه به وضع این پروژه، ظرفیت لازم برای اجرای به‌موقع واحدها و بخش‌های مربوطه وجود دارد و امید است با روند موجود، شاهد به بهره‌برداری رسیدن این پروژه در آینده نزدیک باشیم.

مصطفی حیدریان، مدیرعامل پتروشیمی گچساران نیز هدف از بازدید مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت را پیگیری و در جریان قرار گرفتن مشکلات قبلی و کمک به تسهیل در موضوعات پیش‌رو اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از مشکلات ایجادشده ناشی از شرایط تحریم با اتخاذ تدابیر لازم رفع شده و منابع مالی لازم برای اجرای پروژه با مساعدت سرمایه‌گذاران و پیگیری‌های لازم در حال أامین است، افزود: هم‌اکنون بخش‌های مختلف این پروژه در حال فعالیت‌اند و با برگزاری مناقصه‌هایی که به‌تازگی پیمانکاران مربوطه نیز مشخص شده‌اند، در آینده نزدیک روند پیشرفت پروژه سریع‌تر می‌شود و شاهد تغییرها چشمگیر و محسوس خواهیم بود.

پتروشیمی گچساران سالانه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن خوراک اتان از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس واقع در بهبهان دریافت خواهد کرد که با بهره‌برداری از این طرح، سالانه یک میلیون تن اتیلن از این کارخانه تولید و روانه بازارهای مربوطه خواهد شد.

https://ipna.news/151144کپی شد!
منبع