فروش ۱۰۰ تنی نانوکاتالیست‌های ایرانی در پتروشیمی‌های کشور

وجود گاز سولفور در گاز ورود از چالش‌های صنایع فولادسازی است و برای رفع آن محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با تولید نانو کاتالیست‌ها نه تنها این مشکل را مرتفع کرده، بلکه موفق به فروش این محصول به میزان ۱۰۰ تن به پتروشیمی‌های کشور شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛مدیر توسعه بازار یکی از شرکت‌های تولیدکننده نانوکاتالیست، کاتالیست سولفورزدایی (گوگردزدایی) از جریان گاز طبیعی و کاتالیست انتقال آب-گاز دما پایین را بخشی از محصولات این شرکت دانست که در صنعت پتروشیمی استفاده می‌شود و ادامه داد: نانوکاتالیست گوگردزدایی یکی از فرآیندهای راهبردی در صنایعی نظیر فولاد و پتروشیمی به شمار می‌رود و ما با ارائه نانو کاتالیست به شرکت‌های صنعتی موفق شدیم برخی از مشکلات چندین ساله مشتریان‌ را حل کنیم.

بهبهانی از فروش بیش از ۳۰۰ تن کاتالیست به فولاد مبارکه خبر داد و افزود: طی یک سال گذشته به شرکت‌ها و صنایع مختلفی خدمات ارائه کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به خدمات طراحی و مهندسی واحد سولفورزدایی اشاره کرد که به تازگی یک واحد سولفورزدایی برای شرکت پارس فولاد سبزوار راه‌اندازی کردیم. از آنجایی که تولیدکننده کاتالیست‌های سوفلورزدایی هستیم، این امکان برای ما فراهم است که واحد سولفورزدایی را برای شرکت‌ها طراحی کنیم.

وی وجود گاز سولفور در گاز ورودی را از مشکلات صنعت فولاد نام برد و افزود: راه‌اندازی این واحد در مسیر گاز ورودی در فولاد سبزوار به حذف این ترکیب در خط تولید این شرکت کمک شایانی کرده است.

بر اساس اعلام ستاد نانو، این محقق یادآور شد: پیش از این فولاد خوزستان، شرکت صنعتی و معدنی گل گهر، فولاد خراسان، پتروشیمی کرمانشاه، پتروشیمی بیستون و صنایع پتروشیمی خارک و … از نانوکاتالیست شرکت ما استفاده کرده‌اند.

https://ipna.news/151133کپی شد!
منبع