رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس: پتروشیمی هگمتانه یک ماه دیگر افتتاح می‌شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشیمی هگمتانه همدان تا یک ماه دیگر افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛حمیدرضا حاجی بابایی ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان که در سالن شهدای استانداری برگزار شد با اشاره به این که حال اقتصادی مردم خوب نیست اظهار داشت:  هر ۳ قوه به مردم بدهکارند و باید به دور از حاشیه‌ها بدهی خود را به مردم بپردازند.

وی افزود: گرانی، تورم و افزایش قیمت ارز قابل قبول نیست و همه این موارد هم محصول تحریم‌ها نیست.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این شرایط مجلس باید سقف پرواز و دولت قدرت اجرایی خود را افزایش دهد و قوه قضائیه نیز باید با قدرت با یقه سفیدها برخورد کند.

حاجی بابایی با اشاره به این که با تمام این اوصاف در استان کارهای خوبی انجام شده است گفت: ۵۰ پروژه ملی در سطح استان در حال پیگیری است.

وی با اشاره به این که فاز اول پارک علم و فن‌آوری با ۶ هزار متر مربع افتتاح شده است تصریح کرد: پردیس سینمایی همدان که قرار است مرکز انیمیشن کشور شود، کلنگ آن سال ۸۸ زده شده و ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است در چند سال اخیر در چنبره اختلاف چند اداره گرفتار شده است.

حاجی بابایی با تاکید بر تشکیل شورای فن‌آوری‌های برتر در استان و ضرورت تشکیل شهرک سیر در همدان اظهار داشت: شهرک سیر حداکثر ۳۰ هکتار زمین می‌خواهد که در آن باید ۷۰ نوع فن‌آوری تاسیس شود.

وی با اشاره به این که ۵۰ پروژه در استان به اندازه تکمیل راه‌آهن همدان – ملایر اثر ندارد گفت: دکتر نوبخت باید بپذیرد خط راه آهن همدان به ملایر راه بیافتد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس‌ شورای اسلامی عنوان کرد: پروژه بیمارستان اکباتان امسال تکمیل می‌شود و پتروشیمی نیز تا یک ماه آینده افتتاح خواهد شد.

https://ipna.news/151107کپی شد!
منبع