استخدام در واحدهای تولیدی میاندوآب، حق جوانان این شهر است

عیسی زاده گفت: طبق آمار تقریبی که در دست است حدود هفت هزار جوان میاندوآبی بیکار داریم و انتظار داشتیم بخشی از این جوانان در پتروشیمی بکارگیری شوند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ افتتاح پتروشیمی میاندوآب یکی از مهم ترین موضوعاتی بود که نقل محافل مجازی و حقیقی بود که روز پنج شنبه با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور انجام شد.

این تمام ماجرا نبود بلکه در محافل مجازی بسیاری از افراد بار دیگر بر بکارگیری نیروهای بومی در پتروشیمی میاندوآب و سهم اشتغال جوانان میاندوآبی در این واحد صنعتی اشاره و بر آن تاکید داشتند، موضوعی که در زمان برگزاری آزمون استخدامی نیز مطرح بوده و در خطبه های نماز جمعه، جلسه شورای اداری، جلسه شورای شهر، جلسه ساماندهی امور جوانان و… نیز مسئولان و اعضای شورای شهر بر لزوم بومی بودن استخدامی ها تاکید کردند و مسئولان پتروشیمی نیز پاسخ اظهارات را در آن زمان دادند.

اما بعد از افتتاح پتروشیمی میاندوآب کانال اطلاع رسانی مهدی عیسی زاده نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت و گوی عیسی زاده با خبرنگاران را منتشر کرد که وی به نحوه جذب نیرو در سالهای گذشته در این واحد تولیدی و با تاکید بر بکارگیری جوانان میاندوآبی در پتروشیمی اشاره و اظهار کرد:این مجتمع بنام میاندوآب و به کام استان های دیگر بوده است.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دهها هکتار از مرغوب ترین زمین های کشاورزی منطقه باروق به پتروشیمی واگذار شده است، افزود: مردم منطقه باروق و میاندوآب با تحمل آلودگی زیست محیطی این واحد تولیدی و ترافیک کامیون های عبوری انتظار داشتند فرزندان بیکار و تحصیل کرده شهرستان جذب پتروشیمی میاندوآب شوند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تشریح موقعیت ژئوپلیتیکی میاندوآب و چرایی مهم بودن این شهرستان در شمالغرب کشور از مسئولان مربوطه خواست مطالبات به حق مردم میاندوآب پیگیری شده و به نتیجه مطلوب منجر گردد.

در حین بازدید از بخش بسته بندی مجتمع پتروشیمی میاندوآب، وی از استاندار آذربایجان غربی و مدیرعامل پتروشیمی باختر و مسئولان پتروشیمی میاندوآب درخواست نموده برای روشن شدن موضوع استخدام نیروهای این مجتمع جلسه ای تشکیل شود تا ابهامات حول موضوع استخدام نیروها برطرف شود.

عیسی زاده با انتقاد از عدم ارائه آمار درست اشتغال نیروهای بومی در این مجتمع گفت: متاسفانه امروز آمار دقیقی ارائه نشد و بیان این جمله که، فقط درصدی از پرسنل این مجموعه میاندوآبی هستند برای بنده قابل قبول نیست و توجیه اینکه برخی نیروهای متخصص و مدیران غیر بومی هستند نیز برای بنده پذیرفتنی نیست و باید از مدیران بومی استفاده شود.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق آمار تقریبی که در دست است حدود هفت هزار جوان میاندوآبی بیکار داریم که آماری تاسف برانگیز است و انتظار داشتیم بخشی از این جوانان دراین مجموعه بکارگیری شوند.

رییس کمیسیون اجتماعی هم چنین از رایزنی برای توسعه این مجموعه و ایجاد صنایع پائین دستی پتروشیمی میاندوآب نیز خبرداد و اظهار کرد: به زودی کلنگ این طرح توسعه ای نیز زده شود و مسئولین محلی واستاندار محترم نیز زمینه تسریع عملیات اجرایی آن را فراهم آورند.

وی همچنین از مسئولین مجتمع پتروشیمی میاندوآب خواست در طرح احداث صنایع پایین دستی نیروهای مورد نیاز آن را از نیروهای بومی وجوانان متخصص میاندوآبی استفاده کنند تا بخشی از این آمار بیکاری جوانان در میاندوآب کاهش یافته و جوانان بسیاری که با هزاران امید وآرزو در مقاطع دانشگاهی تحصیل کرده اند، به زندگی خود سر وسامانی دهند.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی افزود: برای احقاق حقوق مردم میاندوآب تلاش کرده و با هیچ احدی در زمینه حقوق شهروندان میاندوآبی و جوانان بیکار این شهرستان مماشات نخواهیم کرد.

پس از انتقادات عیسی زاده، مسئولان پتروشیمی نیز پاسخ های لازم را ارائه کرده اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • فکر کنم فقط اهواز،ماهشهر،آبادان و امیدیه مال بیت المالن و خوزستانیا همه بی سوادن که از اینور و اونور میان سرکار