پروژه محیط زیستی شرکت پتروشیمی خارک افتتاح شد

آیین افتتاح پروژه محیط زیستی پایش لحظه ای گازهای خروجی دود کش های شرکت پتروشیمی خارک در هفته محیط زیست با حضور مسئولان ارشد و کارشناسان اداره کل محیط زیست استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ شرکت پتروشیمی خارک در راستای اجرای تعهدات محیط زیستی مربوط به صنایع کشور از سال ۱۳۹۴ اقدام به راه اندازی سامانه پایش لحظه‌ای در خروجی‌های پساب خود به محیط زیست نمود.

بعد از اجرای این پروژه بلافاصله اجرای پروژه پایش لحظه‌ای دودکش‌ها در مجتمع پتروشیمی خارک در دستور کار قرار گرفت که با وجود موانع متعدد در اجرای این طرح از جمله وجود تحریم‌های شدید اقتصادی حاکم، سر انجام بعد از گذشت نزدیک به ۵ سال این طرح که با مشارکت واحد خدمات فنی، اداره HSE، تعمیرات و بهره برداری مجتمع در دست اجراء بود با افتخار در هفته محیط زیست در حضور مسئولان ارشد اداره کل محیط زیست استان بوشهر و مدیران شرکت پتروشیمی خارک راه اندازی شد.

در مجتمع پتروشیمی خارک ۱۱ نقطه که دارای پتانسیل نشر آلاینده‌های اتمسفری است توسط سازمان محیط زیست شناسایی شده و به طور مرتب توسط آزمایشگاه معتمد محیط زیست استان بوشهر مورد پایش قرار میگرد.

با اجرای این پروژه گاز‌های خروجی از دودکش بویلر‌های کارخانه متانول با آخرین متد و استاندارد‌های آنالایز لحظه‌ای روز دنیا مورد مونیتورینگ قرار میگرند.

لازم به ذکر است که پتروشیمی خارک گاز‌های فلر شونده منطقه خارک را تبدیل به گاز شیرین می‌نماید و سوخت بویلر‌ها و توربین‌های گازی خود را از همین گاز شیرین شده تامین میکنند و طراحی برنر‌های این تجهیزات به نحوی است که پارامتر‌های آلاینده در خروجی آن‌ها در حداقل میزان ممکن می‌باشد.

با اجرای این پروژه، پتروشیمی خارک مفتخر است که اولین شرکتی در سطح جزایر ایران باشد که سیستم پایش لحظه‌ای را به طور کامل در مجموعه خود مستقر نموده است که این مهم با توجه به اهمیت جایگاه محیط زیستی جزیره زیبای خارک بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

https://ipna.news/150515کپی شد!