شرکت ملی صنایع پتروشیمی

قدردانی معاون وزیر نفت از ۱۲ شرکت پتروشیمی موفق سال ۹۸

 از ۱۲ شرکت پتروشیمی کشور که در سال ۹۸ به رکوردهای جدید تولید دست یافته‌اند، قدردانی شد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛  بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از عملکرد ۱۲ شرکت پتروشیمی ایران به دلیل افزایش تولید و دستیابی به رکوردهای جدید در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ قدردانی کرد.

شرکت‌های پتروشیمی پارس، پلیمرآریاساسول، جم، مهر، مروارید، پلی‌پروپیلن جم، فرساشیمی، شیمی بافت (فاز دوم)، تخت جمشید (ماهشهر)، لرستان، مهاباد و تخت جمشید پارس عسلویه سال گذشته موفق به افزایش تولید و ثبت رکوردهای جدید تولید در صنعت پتروشیمی شده‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سپاسنامه‌ای خطاب به مدیران عامل این ۱۲ شرکت پتروشیمی موفق، خواستار تداوم افزایش تولید محصولات در سال «جهش تولید» شده است.

نکته مهم فهرست شرکت‌های موفق تولید پتروشیمی در سال ۹۸ آن است که همه شرکت‌ها تولیدکننده محصولات مهم پایه و میانی پتروشیمی و پلیمری بوده و افزایش تولید در این شرکت‌ها منجر به تامین خوراک مورد نیاز صنایع پایین‌دستی و تکمیلی پتروشیمی کشور خواهد شد.

تولید محصولاتی همچون اتیلن، استایرن منومر، گریدهای مختلف پلی‌اتیلن، پروپیلن، پلی‌پروپیلن، اتیلن گلایکول‌ها، پلی‌استایرن و … نویدبخش تولید محصولاتی بوده که هر یک می‌توانند کامل کننده زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی کشور باشند.

میزان تولید محصولات پتروشیمی در سال گذشته مشابه سال ۹۷ بوده، به طوری که از حدود ۳۱ میلیون تن تولید محصول نهایی در سال ۹۸، ۲۳ میلیون تن صادر و ۸ میلیون تن در بازار داخلی عرضه شده است.

 

https://ipna.news/150390کپی شد!