“پترول ” پروژه احداث ۴ طرح جدید پتروشیمی را آغاز می کند

پترول در سال «جهش تولید»، پروژه احداث ۴ طرح جدید پتروشیمی را با هدف تکمیل زنجیره ارزش ،جلوگیری از خام فروشی ،توسعه صنایع تکمیلی ،جلوگیری از واردات برخی محصولات پتروشیمیایی و شیمیایی ،اشتغال افرینی پایداردر مناطق کمتر توسعه یافته و توسعه محصولات متنوع و استراتژیک را به زودی آغاز می کند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ اشرف زاده مدیرعامل پترول تصریح کرد :در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال «جهش تولید» نام گذاری شده است، شرکت پترول قصد دارد با مجموع سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری در بخش ارزی در بخش ریالی، ساخت چهار طرح جدید پتروشیمی با هدف تکمیل زنجیره ارزش، جلوگیری از خام فروشی و بی نیازی از واردات برخی از محصولات پتروشیمیایی و شیمیایی را به زودی آغاز کند.

وی گفت : بر این اساس، احداث طرح «متیل آمین» با ظرفیت تولید سالانه ۲۲۵۰۰ هزار تن محصول و سرمایه گذاری ۴۰ میلیون دلاری در سنقر کرمانشاه، طرح «سود پرک» با ظرفیت تولید سالانه ۴۵ هزار تن محصول و سرمایه گذاری ۱۰.۳ میلیون دلاری در ماهشهر، طرح «کریستال ملامین» با ظرفیت تولید سالانه ۲۰ هزار تن هزار تن محصول و سرمایه گذاری ۴۱.۶ میلیون دلاری در لردگان و طرح «پلی آلمینیوم کلراید» با ظرفیت تولید سالانه ۲۰ هزار تن محصول و سرمایه گذاری ۳۹/۱۱ در ارومیه امسال آغاز خواهد شد.

اشرف زاده تصریح کرد : با اجرای پروژه و بهره برداری از این چهار طرح درحالی ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور حدود ۱۰۰ هزار تن در سال افزایش می یابد.

وی خاطر نشان کرد : یکی از اقدام های ضروری برای ایجاد جهش تولید ؛تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع تکمیلی با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر است .صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع مادر از مهم‌ترین ارکان توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شود. با تکمیل زنجیره ارزش، ایجاد تنوع بیشتر در محصولات و ارتقاء ارزش سبد محصولات پتروشیمی،کاهش هزینه تولید،سودآوری بالا بیش تر می شود.

https://ipna.news/150385کپی شد!