اصلاح زمان نوبت کاری، دغدغه مهم کارگران منطقه ویژه اقتصادی پارس است

تغییر ساعات نوبت کاری بصورت برابری روزهای کار و روزهای استراحت، دغدغه اکثریت کارکنان‌پتروشیمی های منطقه ویژه اقتصادی پارس است.

با توجه به محیط آلوده موجود در منطقه ویژه اقتصادی پارس بابت تعداد زیاد صنایع، کارکنان شاغل در پتروشیمی ها خواستار تغییر زمان نوبت کاری به یک هفته کار و یک‌هفته استراحت و یا ۱۴ روز کار و ۱۴ روز استراحت می باشند.

با توجه به اقماری بودن تعداد زیادی از کارکنان این منطقه و مرخصی کم آن ها در طول سال، ایجاد مشکلات روحی، خانوادگی و تردد بالا در جاده های بین شهری جز آسیب های مهم حال حاضر می باشد که کمتر به آن توجه می شود.

در این شرایط سخت کرونا و فشارهای اقتصادی لازم است مدیران تصمیم نهایی خود، با در نظر گرفتن رضایت و رفاه بخش کارگری را سریع تر به مرحله اجرا درآورند.

کارگران شاغل در واحدهای پتروشیمی کمپینی در این مورد ایجاد کرده اند تا از طریق موسی احمدی نماینده مردم منطقه در مجلس پیگیری های لازم صورت گیرد.

https://ipna.news/150381کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ناشناس واقعا دم شما گرم خیلی ممنون لطفا به گوش همه برسه خیلی ممنون
  • علی با سلام جواب به جوابیه کاویان سینا صنعت. 1. یکسان سازی حقوق ها در منطقه یا در خود شرکت که پایین ترین حقوق در منطقه به کارگران این شرکت تعلق میگیرد. 2. حقوق تمامی کارگران بهره برداری در عسلویه بدر زمان کرونا به موقه پرداخت شده و مزایای بیشتری به نیروها تعلق گرفته که در کاویان دو روز یک بار یک ماسک یکبار مصرف 2 ساعت داده میشود. 3.خوابگاه ها که تشک و پتو داخل آن چندین سال هست تعویض نشده و کف اطاقها موکت هست و تعداد نفر در هر اتاق بین 4 تا 6 نفر میباشد . 4. سرویس ها اتوبوس و مینی بوس عادی کولر دار میباشد و یک چیز حداقلی تو گرمای بالای 50 درجه عسلویه است. 5 . رستورانها چندین منو دارند و منو مدیران و کارگران تفاوت قیمت دارد و غذا کارگری ارزان تر است. 6. پاداش 6 ماهه شامل باختر کارت هست و اعیاد و مناسبت ها از کارگران با بستی پذیرایی میشد و در دوران کرونا برای سلامت کارگران بستنی هم داده نمیشود و پاداش کارگران در اعیاد و مناسبت ها بستنی بود . 7.اخراج مستقیم و باهم نبوده و سندی نیست که باهم اخراج کرده شرکن ولی به صورت تک به تک و به بهانه های متمادی تعدادی از نیروها اجراج و نیروی جدید جایگزین شده که همه از اطرافیان مسئولین شرکت هستند. 8. احترام..! در صورتی که اجازه دفاع از حق و حقوق نداشته باشی و کلمه اخراج و تصویه جواب منطقی مدیران شرکت سینا صنعت هست احترام محسوب میشو به شخصیت کارگران. 9.در پایان کاش خبرنگاران آزاد در کشور ما بود تا بتوانند راحت و بدون ترس و فرمایشات شخص خاصی خبری را پخش یا تذکیب نکنند . و هر چند از خبرنگاری دعوت کردنند که برای بازدید بیایند ولی فکر نکنم چاره این باشه چون نیروهای شرکت واقعا نا امید شدند و به هیچ چیزی امید نداشته و در جستجوی کاری جدید و رفتن از این شرکت راهکار بهتری میدانند. در پایان از آن خبر نگاری خواهش داشته فیش حقوقی چند شرکت پتروشیمی منطقه و فیش حقوقی کارگران سینا صنعت مطابقت داده تا به راستی گفتار بیشتر از فایق آیند. باسپاس فراوان شما از تمامی زحمتکان بی منت صنعت..
  • Alit با سلام جواب به جوابیه کاویان سینا صنعت. 1. یکسان سازی حقوق ها در منطقه یا در خود شرکت که پایین ترین حقوق در منطقه به کارگران این شرکت تعلق میگیرد. 2. حقوق تمامی کارگران بهره برداری در عسلویه بدر زمان کرونا به موقه پرداخت شده و مزایای بیشتری به نیروها تعلق گرفته که در کاویان دو روز یک بار یک ماسک یکبار مصرف 2 ساعت داده میشود. 3.خوابگاه ها که تشک و پتو داخل آن چندین سال هست تعویض نشده و کف اطاقها موکت هست و تعداد نفر در هر اتاق بین 4 تا 6 نفر میباشد . 4. سرویس ها اتوبوس و مینی بوس عادی کولر دار میباشد و یک چیز حداقلی تو گرمای بالای 50 درجه عسلویه است. 5 . رستورانها چندین منو دارند و منو مدیران و کارگران تفاوت قیمت دارد و غذا کارگری ارزان تر است. 6. پاداش 6 ماهه شامل باختر کارت هست و اعیاد و مناسبت ها از کارگران با بستی پذیرایی میشد و در دوران کرونا برای سلامت کارگران بستنی هم داده نمیشود و پاداش کارگران در اعیاد و مناسبت ها بستنی بود . 7.اخراج مستقیم و باهم نبوده و سندی نیست که باهم اخراج کرده شرکن ولی به صورت تک به تک و به بهانه های متمادی تعدادی از نیروها اجراج و نیروی جدید جایگزین شده که همه از اطرافیان مسئولین شرکت هستند. 8. احترام..! در صورتی که اجازه دفاع از حق و حقوق نداشته باشی و کلمه اخراج و تصویه جواب منطقی مدیران شرکت سینا صنعت هست احترام محسوب میشو به شخصیت کارگران. 9.در پایان کاش خبرنگاران آزاد در کشور ما بود تا بتوانند راحت و بدون ترس و فرمایشات شخص خاصی خبری را پخش یا تذکیب نکنند . و هر چند از خبرنگاری دعوت کردنند که برای بازدید بیایند ولی فکر نکنم چاره این باشه چون نیروهای شرکت واقعا نا امید شدند و به هیچ چیزی امید نداشته و در جستجوی کاری جدید و رفتن از این شرکت راهکار بهتری میدانند. در پایان از آن خبر نگاری خواهش داشته فیش حقوقی چند شرکت پتروشیمی منطقه و فیش حقوقی کارگران سینا صنعت مطابقت داده تا به راستی گفتار بیشتر از فایق آیند. باسپاس فراوان شما از تمامی زحمتکان بی منت صنعت..