شرکت آلمانی در پتروشیمی مکران سرمایه‌گذاری می‌کند

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: یک شرکت آلمانی با پتروشیمی مکران قراداد بسته و درحال سرمایه‌گذاری برای تامین تجهیزات در این پروژه است.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار  اظهار داشت: پتروشیمی محرک پیشرویی است که در سواحل مکران و چابهار هدف‌گذاری شده و درحال ساخت است.

او  افزود: ۳۰ میلیون تن تولید مواد پتروشیمی بالادستی و پایین دستی در سواحل مکران پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده و شهرک پتروشیمی مکران از اواخر سال ۹۱ درحال ساخت است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: در این شهرک که تاکنون بیش‌از ۴۰۰ میلیارد تومان برای تامین زیرساخت هزینه شده، قرار است ۱۸ واحد پتروشیمی ساخته شود؛ یکی از این واحد‌ها مراحل پایانی ساخت را می‌گذارند و پیش‌بینی می‌شود سال آینده با ظرفیت ۸ میلیون تن متانول وارد مدار تولید شود.

کردی گفت: قرار بوده این مجموعه شهریور ۹۹ وارد مدار تولید شود، اما مشکلات ارزی و هم‌چنین مشکلاتی که در خط لوله انتقال گاز از ایرانشهر به چابهار به وجود آمد موجب شد پروژه عقب بیفتد؛ درحال حاضر مشکلات تا حدودی ارزی برطرف و پروژه خط گاز به‌عنوان خوراک اصلی پتروشیمی تا بهار ۱۴۰۰ به چابهار می‌رسد.

https://ipna.news/150314کپی شد!