معاملات مشکوک “خساپا، اخابر”، یک بانک، دو پتروشیمی + ۱۰ نماد

در روز رشد ۱۲ هزار و ۴۲۴ واحدی شاخص، سایپا، یک بانک، دو پتروشیمی، مخابرات، دو شرکت از صنعت بیمه و ۸ نماد دیگر مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛در جریان معاملات آخرین روز کاری هفته، بازار سهام با فشار فروش در برخی نمادها به ویژه نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد اما با ایجاد تقاضای موثر برخی از این صفوف جمع شدند و در نهایت نماگر بازار با رشد ۱۲ هزار و ۴۲۴ واحدی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب بیش از ۶.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و ۶.۲ هزار میلیارد تومان در فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، بانک صادرات و بانک تجارت با داد و ستد بیش از ۳.۳، ۱ و ۱ میلیارد سهم و ایران خودرو به همراه ذوب آهن با تقاضای ۶۹۱ و ۴۵۷ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۴ شرکت با داد و ستد ۹ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت سرمایه گذاری امید ضمن رشد ۷.۱ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد بیش از ۵۳.۳ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های پتروشیمی کرمانشاه، سنگ آهن گهر زمین، سایپا، کمباین سازی ایران، پتروشیمی مارون، مهندسی و ساختمان صنایع نفت، نوش مازندران، مخابرات ایران، بیمه تجارت نو، گسترش صنایع پیام، پارس مینو، سرمایه گذاری شاهد، بانک گردشگری و بیمه زندگی خاورمیانه مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سایپا، یک بانک، دو پتروشیمی، مخابرات، دو شرکت بیمه و ۸ شرکت بورسی و فرابورسی دیگر از جمله نکات جالب این فهرست بود.

https://ipna.news/150185کپی شد!