فارابی می‌تواند به یکی از شرکتهای بزرگ مخزن‌داری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تبدیل شود

مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز و‌ پتروشیمی شستا (تاپیکو) در آیین معارفه مدیرعامل پتروشیمی فارابی بر ظرفیت‌های بالقوه این شرکت برای ورود به کسب و کار پرسود مخزن‌ داری در کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ آیین معارفه محمود فخرایی مدیرعامل جدید پتروشیمی فارابی عصر چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه با حضور محمود مخدومی مدیرعامل تاپیکو، محمدجواد بدری مدیرعامل پتروشیمی فناوران، نمایندگان پتروشیمی امیرکبیر در هیات مدیره فارابی و معاونان و مدیران پتروشیمی فارابی در بندرماهشهر برگزار شد.

مدیرعامل تاپیکو در این نشست، با اشاره به اقدام بسیار خوبی که در خصوص تکمیل و راه‌اندازی مخازن پتروشیمی فارابی در سه ماه گذشته انجام شده است گفت:خوشبختانه با پشتکار، تلاش شبانه روزی و پیگیری انجام شده توسط مدیرعامل، مدیران و کارکنان این شرکت و نیز حمایت پتروشیمی فن آوران و پتروشیمی امیرکبیر به عنوان سهامداران عمده این شرکت، موضوع تکمیل و راه‌اندازی مخازن و عقد قرارداد اجاره آن با یکی از شرکتهای پتروشیمی منطقه به انجام رسید که ارزش افزوده بسیار خوبی برای فارابی ایجاد کرده است.

مخدومی با بیان اینکه کسب و کار مخزن داری با توجه به نیازهای جهانی و داخلی به ذخیره‌سازی همچنان یکی از کسب و کارهای بسیار سودده است گفت:به نظر می‌رسد پتروشیمی فارابی با توجه به زمین ۱۰ هکتاری که در یکی از بهترین موقعیت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده و دسترسی بسیار خوبی که به اسکله‌های صادراتی دارد می‌تواند کسب و کار مخزن داری را به عنوان یک کیب و کار سودآور در برنامه خود قرار دهد که نیازمند بررسی و طرح در هیات مدیره شرکت است.

مدیرعامل تاپیکو گفت: خوشبختانه در مجموعه شستا، شرکتهای تخصصی و زیرساخت‌های بسیار خوبی اعم از شرکتهای پیمانکاری، فنی و مهندسی، بازرسی فنی و… برای راه‌اندازی و ساخت مخزن وجود دارد؛ حتی با استفاده از ظرفیت شرکتهایی که در مجموعه وزارت تعاون، کار و‌رفاه اجتماعی هستند، می‌توان این کسب و کار را به عنوان یک کسب و کار سودآور و با ارزش افزوده بالا برای خانواده بزرگ وزارت تکاور در نظر گرفت.

او همچنین به ضرورت انجام هم‌افزایی در مجموعه شرکتهای ‌تابعه شستا و تاپیکو اشاره کرد و گفت:پتروشیمی فارابی می‌تواند در خصوص بدهی برق خود از ظرفیت‌های تهاتر بدهی با مطالبات هلدینگ انرژی از دولت و سایر ظرفیت‌های موجود در این هلدینگ تابعه شستا استفاده نمایند.

مخدومی به وضعیت مناسب پتروشیمی فارابی در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت:انتظار ما در دوره مدیریت جدید این پتروشیمی این است که بتوانیم از بازار پایه به بازار اصلی و جایگاه اصلی پتروشیمی فارابی برگردیم.

 

https://ipna.news/150093کپی شد!