پتروشیمی صنعتی تأثیرگذار در بازار سرمایه و بورس کشور است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه پتروشیمی یکی از مهم‌ترین صنایع کشور است که سهم ارزش افزوده بالایی در اقتصاد دارد، گفت: پتروشیمی صنعتی تاثیرگذار در بازار سرمایه و بورس کشور به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمکی ایران(ایپنا)؛با بیان اینکه وجود منابع غنی نفت و گاز در کشور گسترش صنعت پتروشیمی را در اولویت‌ سیاست‌های توسعه اقتصادی قرار می‌دهد، گفت: مهم‌ترین اولویت سیاست‌های راهبردی توسعه صنعت پتروشیمی کشور افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی است. تحقق راهبردهای این صنعت و گسترش صنایع پایین‌دست پتروشیمی باید در اولویت‌ قرار گیرد و به‌ویژه امسال که سال جهش تولید نامگذاری شده است باید به سمت بومی‌سازی صنایع و تجهیزات صنعت پتروشیمی حرکت و حتی به صادرات آنها فکر کنیم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، پتروشیمی را یک منبع درآمدی بزرگ دانست که بیشترین صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: باید در سال جهش تولید این افزایش صادرات مدنظر مسئولان صنعت پتروشیمی قرار گیرد، زیرا مناسب‌ترین راه توسعه اقتصادی جهش هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی و صادرات گسترده محصولات این صنعت است.

یوسفیان‌ملا به رشد شاخص بورس در چند روز گذشته و نقش پتروشیمی‌ها در این افزایش شاخص‌ها اشاره و تصریح کرد: می‌توان گفت بخشی از رشد شاخص بورس مربوط به برخی شرکت‌ها همانند پتروشیمی‌هاست که پیش‌بینی می‌شود این رشد شاخص‌ها تداوم یابد.

وی صنعت پتروشیمی را از جمله صنایع بزرگ و تاثیرگذار بازار سرمایه در ایران دانست و گفت: پتروشیمی یکی از مهم‌ترین صنایع کشور است و سهم ارزش افزوده بالایی در اقتصاد دارد.

نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی بخش زیادی از صنعت، بازار سرمایه و صادرات غیرنفتی کشور را تشکیل می‌دهد، عنوان کرد: تغییرات و تحولات این صنعت نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد. صنعت پتروشیمی از  جمله صنایع اشتغال‌زا در ایران است که به‌عنوان تغذیه‌کننده سایر بخش‌های صنعت می‌تواند موتور حرکت اقتصاد کشور باشد.

https://ipna.news/149612کپی شد!