پروژه پتروشیمی میاندوآب توسط رئیس جمهور به بهره برداری می رسد

۱۰پروژه شاخص آذربایجان غربی توسط رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در آئین بهره برداری از فاز نخست انبار نفت ارومیه اظهارکرد: پروژه‌های مهمی چون بیمارستان جامع زنان ارومیه، بیمارستان آیت اله خویی، بیمارستان تکاب، سد چپرآباد اشنویه، مساکن مهر، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی، پایانه مسافری سرو، پتروشیمی میاندوآب، پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه و تالار مرکزی ارومیه در سفر رئیس جمهور پس از پایان بحران کرونا به بهره برداری می‌رسد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۱۰ پروژه شاخص استان آماده افتتاح و بهره برداری است گفت: این پروژه‌ها که نقشی اساسی در بهبود شاخص‌های توسعه‌ای دارد با حضور رئیس جمهور به بهره داری می‌رسد.

شهریاری با اشاره به نقش این انبار در تحقق اهداف پدافند غیر عامل، افزایش ذخیره سازی سوخت و هاب اصلی صادرات سوخت به کشورهای همسایه تصریح کرد: صرف اعتبار ۴۶۰ میلیارد تومانی برای این پروژه مهم بیانگر اهتمام دولت برای توسعه استان است.

وی با تاکید بر اینکه بهبود شاخص‌های توسعه‌ای و تداوم چشم اندازهای مثبت اقتصادی دو راهبرد اصلی استان در سال جهش تولید محسوب می‌شود گفت: برای تحقق کامل این دو هدف تسهیل و رفع موانع تولید و حمایت از اشتغال را در دستور کار داریم.

طی روز جاری انبار مرکزی نفت ارومیه بعد از ۱۸ سال کلنگ زنی به بهره برداری رسید.

https://ipna.news/149166کپی شد!
منبع