رسیدگی به پرونده شرکت پتروشیمی شهرستان مسجدسلیمان

دبیر ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در دادگستری خوزستان از برگزاری ۱۱۱ جلسه و تصویب ۱۶۹ مصوبه توسط این ستاد در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ نعمت اله بهروزی دبیر ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقامتی قوه قضاییه در دادگستری خوزستان با اشاره به ۱۰۲ جلسه و ۱۵۶ مصوبه حاصل کار ستاد مقاومتی دادگستری خوزستان در سال گذشته، گفت: هدف این ستاد پیگیری و رفع مشکلات و موانع تولید و جلوگیری از تعطیلی شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی است که نتیجه آن افزایش تولید، کاهش نرخ بیکاری و اشتغال پایدار است.

وی ادامه داد: در این ستاد باتوجه به درخواست‌های رسیده از طرفین دعوت می‌شود در جلسات مشترکی حضور یابند تا با رایزنی و به کارگیری تمهیدات لازم قانونی، مشکلات فی مابین مرتفع شود.

بهروزی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۸ تعداد ۱۶۸ درخواست به این ستاد واصل شد، گفت: موجودی سال گذشته این ستاد نیز ۱۰۰ فقره پرونده بود که با برگزاری جلسات متعدد، هم اکنون موجودی این ستاد به ۱۱۷ پرونده رسیده است.

وی رسیدگی به مشکلات شرکت لوله سازی اهواز، شرکت مروارید سیاه ساحل دورک، خوراک سازان امید ایذه، شرکت فارسیت اهواز و تالار الماس شب را از مهم‌ترین اقدامات این ستاد در سال ۹۸ برشمرد و اظهار کرد: پرونده شرکت پتروشیمی شهرستان مسجدسلیمان با حدود دو هزار نفر کارگر و شرکت نیشکر هفت تپه با پنج هزار کارگر بومی که جزو شرکت‌های بزرگ استان هستند، از دیگر پرونده‌های مهم در دست رسیدگی این ستاد است که تا حدود زیادی مشکلات آن‌ها مرتفع شده است.

دبیر ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در دادگستری خوزستان گفت: جلسات ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در دادگستری خوزستان، هر دو روز یکبار برگزار و در هر جلسه به تعدادی پرونده رسیدگی می‌شود.

منبع