ایجاد مرکز نوآوری در بندرماهشهر بررسی می شود

معاون دفتر هماهنگی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از بررسی ایجاد مرکز نوآوری در بندر ماهشهر با همکاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ مهرشاد جواهردشتی در آیین آغاز به‌کار همایش و نمایشگاه تخصصی ساخت داخل در صنعت پتروشیمی اظهار کرد: از بررسی و ارزیابی ۱۵ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور، ۷۰۰ شرکت تأیید شدند.

وی با اشاره به اینکه زایش دانش فنی و انتقال فناوری به عنوان شاخص ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان است، افزود: این عامل، عامل بسیار اساسی برای کمک و حمایت از بومی‌سازی فناوری‌هاست.

جواهردشتی به رویکرد جلوگیری از خام‌فروشی و توسعه اقتصاد دانش بنیان در معاونت رئیس جمهوری اشاره و تصریح کرد: بومی‌سازی فناوری‌های صنایع راهبردی از جمله صنعت پتروشیمی اقدام‌های بسیار مهم و خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یک نهاد تسهیل‌گر آمادگی کامل دارد که شرکت‌های دانش بنیان را به شرکت‌های بزرگ برای رفع گلوگاه‌های فناورانه متصل کند.

جواهردشتی با اشاره به تأکید بر توسعه زیست بوم اقتصاد دانش‌بنیان و نوآور گفت: این معاونت به دنبال حمایت و کمک به صنایع پتروشیمی برای ایجاد صنعت دانش‌بنیان و نوآور هستیم.

وی با بیان اینکه عناصر زیست‌بوم نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان متنوع هستند و این عناصر نیازمند تأمین مالی و پشتیبانی هستند، افزود: این معاونت عزم خود را در حمایت از ایجاد نهادهای پشتیبان مانند صندوق‌های پژوهش و فناوری و مراکز نوآوری و شتاب‌دهنده ها جزم کرده است که به‌تازگی نیز با هلدینگ خلیج‌فارس در حال بررسی ایجاد مرکز نوآوری در منطقه ماهشهر هستیم.

نمایشگاه تخصصی ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با تمرکز بر شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به مدت سه روز از ۲۷ تا ۲۹ بهمن ماه در جزیره کیش دایر است.

کد خبر ۲۹۹۹۱۱
https://ipna.news/148568کپی شد!