پیگیری مستمر مشکلات صنایع پایین دستی پتروشیمی ضروری است

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مشکلات و چالش‌های صنایع پایین‌دستی پتروشیمی باید به‌طور مستمر پیگیری شود تا تولید پایدار صنایع تکمیلی تداوم داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ بهزاد محمدی در دیدار با جمعی از مدیران عامل بنگاه‌های تولیدی فعال در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، با تاکید بر حمایت NPC از این صنایع در راستای تکمیل زنجیره ارزش و تولید محصولات نهایی گفت: دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی به دنبال تسهیل فعالیت‌های تولیدکنندگان است.

وی افزود: باید زمینه را برای تولید مستمر صنایع پایین‌دستی فراهم کرد و مجتمع‌های پتروشیمی خوراک مورد نیاز را با بالاترین کیفیت و با توجه به شرایط بازار و عرضه و تقاضا در موعد مقرر برای شرکت‌های فعال در بخش پایین‌دستی تامین کنند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: نقش انجمن‌ها و تشکل‌های صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در تنظیم بازار بسیار مهم است و در صورتی که مشکلات و چالش‌های تولید کنندگان از طریق این نهادهای صنفی پیگیری شود، می‌توان در زمان کمتری بررسی و تصمیم گیری‌های لازم را اعمال کرد.

محمدی با بیان اینکه هفته گذشته در نشست هم‌اندیشی با مدیران تشکل‌ها و انجمن‌های پتروشیمی بسیاری از مشکلات مطرح شد، گفت: بحث بازار داخل اولویت نخست ما است و با تداوم این گونه نشست‌ها می‌توان زمینه را برای فعالیت صنایع تکمیلی تسهیل کرد.

وی گفت: تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی یک راهبرد ملی است.

کد خبر ۲۹۸۲۷۹
https://ipna.news/148253کپی شد!