راه اندازی چهارمین خط تولید اسید ترفتالیک خالص پتروشیمی هنگلی چین

پتروشیمی هنگلی با استفاده از فناوری شرکت «اینویستا پرفورمنس تکنولوژی» از راه‌اندازی چهارمین خط تولید اسید ترفتالیک خالص این شرکت خبرداد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا) به نقل از هیدروکرین اینجینیرینگ، خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» شرکت پتروشیمی هنگلی با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن با استفاده از فناوری شرکت INVISTA’s P8 PTA واقع در منطقه صنعتی Changxing Island، واقع در شهر دالیان استان لیائونینگ راه‌اندازی شد.
این پروژه طی تنها ۲۲ ماه از زمان آغاز اجرا در اوایل ماه مارس ۲۰۱۸ میلادی به بهره‌برداری رسیده است.
پنجمین خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» شرکت پتروشیمی هنگلی مشابه ویژگی‌های خط تولید چهارم، هم‌اکنون در حال ساخت است و پیش بینی می‌شود این خط اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی راه‌اندازی شود.
شرکت پتروشیمی هنگلی همچنین سه طرح خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» هر یک با ظرفیت تولید ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن را با استفاده از فناوری INVISTA’s P7 PTA در همین مجتمع اجرا کرده است.
بر اساس این گزارش ،با راه‌اندازی این طرح‌ها این شرکت چینی به بزرگ‌ترین تولیدکننده ترفتالیک اسید خالص (PTA) چین و جهان تبدیل می‌شود و   شرکت پتروشیمی هنگلی  (Hengli Petrochemical) در نظر دارد یکی از دو خط تولید پاراکسیلین (paraxylene) جدید خود را در ماه نوامبر امسال در شهر دالیان استان لیائونینگ این کشور به طور آزمایشی راه اندازی (test runs) کند.
شرکت پتروشیمی هنگلی سه خط تولید «اسید ترفتالیک خالص» در دالیان چین در اختیار دارد که در مجموع از ظرفیت تولیدی معادل ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال برخوردارند.
بر پایه این گزارش ، پاراکسیلین برای تولید ترفتالیک اسید خالص استفاده می‌شود.
پارک صنعتی شرکت هنگلی در Changxing Island دالیان، با سرمایه‌ای معادل ۲۵ میلیارد یوان و در دو مرحله به بهره برداری رسید. قرار است پروژه‌های متنوعی با ویژگی‌هایی نظیر ظرفیت تولید بالا، فناوری پیشرفته و مصرف پایین انرژی در این پارک اجرایی شوند.
با عملیاتی شدن این پروژه‌ها، انتظار می‌رود درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی در پارک صنعتی شرکت هنگلی به بیش از ۱۰۰ میلیارد یوان در سال بالغ شود.
پارک یادشده نقش مهمی در توسعه صنعت پتروشیمی در این منطقه ایفا می‌کند. افزون بر، این مجموعه می‌تواند به شتاب گرفتن رشد دیگر صنایع پایین دستی و بهینه‌سازی و ارتقای زیرساخت‌های پتروشیمی در استان لیائونینگ کمک شایانی کند.