کوتاهی پالایشگاه آبادان در تامین امنیت جانی کارمندان خود/ اتوبوس ها فاقد ایمنی لازم هستند

به گزارش خورنا صبح روز یکشنبه ۱۵ مهرماه براثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل کارگران شرکت نفت در ۵ کیلومتری محور جاده آبادان به ماهشهر یک کارگر جان خود را از دست داد و بیش از ۲۰ نفر مصدوم شدند. از قرار معلوم مصدومان و شخص جان باخته این حادثه کارکنان و کارگران شرکت نفت در بندر صادراتی ماهشهر بودند که عازم محل کار خود بودند‌.

خبرنگار خورنا طی مصاحبه هایی با کارگران و همکاران قاسم حسن زاده( کارگر جان باخته) جزئیات حادثه را جویا شد، حسن زاده کارگر خدماتی بود که از امکانات سرویس ایاب و ذهاب برخوردار نبوده و اینکه در روز حادثه چگونه از امکانات سرویس کارکنان استفاده کرده بود جای سوال دارد.

طبق قرارداد بین بندر صادراتی پالایشگاه آبادان و پیمانکار حمل و نقل می بایست اتوبوس های استفاده شده بالاتر از مدل ۹۴ باشند که به طرز عجیبی از اتوبوس های مدل ۸۹ که فاقد ایمنی های لازم از جمله کمربند و چکش اضطراری هستند استفاده می شود.

این در حالی است که طبری (رئیس واحد ایمنی بندر صادراتی ماهشهر ) به خبرنگار ایلنا گفته بود اتوبوس ها کنترل می شوند و باید دارای همه فاکتورهای لازم باشند.
لازم به ذکر است که یکی از این اتوبوس ها مورد بررسی قرار گرفت، اتوبوسی که فاقد کمربند ایمنی است که هنوز هم (بعد از این حادثه) از آن استفاده می شود.

چرا باید خلاف قانون و قرارداد بسته شده از اتوبوس های فرسوده و فاقد ایمنی استفاده شود؟ این سوالی است که باید پاسخش را نزد رئیس واحد HSE بندر صادراتی ماهشهر جست.

حداقل اینگونه انتظار می رود که مدیر پالایشگاه آبادان ضمن عذرخواهی از جامعه کارگری، رئیس واحد ایمنی را عزل و سایر دست اندرکاران این تخلف را عزل و به نهادهای قضایی معرفی کند .

https://ipna.news/145070کپی شد!