آیین گرامیداشت روز ملی ایمنی و آتش نشانی در پتروشیمی فجر

خورنا|باقر گل فر:مدیرعامل فجر انرژی خلیج فارس: رکن ایمنی،آرامش،سلامت و پذیرش همدیگر در انجام کارهای تیمی و عملیاتی است .

بنابه گزارش سرویس نفت و پتروشیمی به نقل از روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس (پتروشیمی فجر سابق) آیین گرامیداشت روز ملی ایمنی و آتش نشانی ۷ مهر در سالن همایش فجر برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیران و مسئولین مجتمع، شرکتهای پیمانکاری و تعدادی از کارکنان شرکت برگزارشد، پیام مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس قرائت شد و نماهنگ ” ایمن کار کنیم ”  محصول شرکت به نمایش در آمد .

سپس مهرداد افشار رئیسHSE گزارش وضعیت حوزه ایمنی را ارایه داد و بر افزایش کیفیت و کمیت آموزش کارکنان در این مورد تأکید کرد .

همچنین در ادامه محمد رضا تاج الدین پور رئیس بهره برداری شرکت و فرمانده حادثه به معرفی ترکیب جدید گروه فرماندهی حادثه مطابق با ساختار نوین پرداخت و سپس هر کدام از اعضا وظایف خود را پیش از وقوع حوادث و در هنگام حادثه  شرح دادند .

در ادامه غلامعلی زال خانی مدیر عامل، ایمنی را متعلق به همه زمان ها،مکان ها و همه افراد دانست و بر نقش نیروی انسانی برای جلوگیری از حوادث در جهت حفظ خود و سپس دیگران تأکید کرد و نسبت به حفاظت از سرمایه های مولد شرکت(که هم به کارکنان و هم به احاد ملت تعلق دارند) سفارش کرد.

وی در ادامه بر نکته اشاره شده در پیام مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس مبنی بر رویکرد حرفه ای، تخصصی و فرایند گرا به امور اچ اس ای مجددآ” تاکید کرد و سپس افزود: رکن ایمنی،آرامش،سلامت و پذیرش همدیگر در انجام کارهای تیمی و عملیاتی است . او همچنین اضافه کرد در حوزه ایمنی، افراد با صلاحیت ها و قابلیتهای علمی و مهارت بالا به کار گرفته شوند.

زال خانی با اشاره به آموزه های دینی اظهار کرد: خانه و کارخانه به یک محل امن تبدیل شده بطوریکه افراد با احساس امنیت و سلامت وارد آن محل ها شوند.

همچنین در این آیین، تعدادی از مسئولین و کارشناسان شرکت نقطه نظرات خود را درباره مدیریت HSE و نقاط آسیب شرح دادند که  مصوب گردید این موضوعات در قالب نظام یکپارچه HSE پیگیری شوند.

در پایان این آیین نفرات برتر واحدهای همیار HSE معرفی شدند و با اهدای جوایزی از آن ها تقدیر بعمل آمد .


https://ipna.news/144765کپی شد!