رکورد شکنی پتروشیمی امیرکبیر در تولید محصولات پلمیری بعد از ۱۰ سال/ پیش بینی تحقق ظرفیت اسمی ۷۰۰ هزارتنی تولید تا پایان‌سال/ رشد ۱۲۵ درصدی دریافت اتیلن

خورنا|باقر گل فر:برای اولین بار در طول ۱۰ سال گذشته، تولید محصولات پلیمری پتروشیمی امیرکبیر که نقش اساسی در EPS شرکت دارند، با تامین به موقع خوراک متنوع و رشد دریافت اتیلن، در پایان اولین روز مهرماه از مرز ۳۱۵ هزار تن گذشت.

بنابه گزارش سرویس نفت و پتروشیمی به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر, این آمار به معنای تولید ماهانه بیش از ۵۲ هزار تن می باشد، این در شرایطی است که در نیمه اول سال ۹۷، کل تولید پلیمری شرکت ۲۴۲ هزار تن بوده که نشان از رشد ۳۰ درصدی دارد.

با تمهیدات اتخاذ شده، پیش بینی می شود تا پایان سال برای اولین بار؛ میزان تولید محصولات پلیمری به مرز ۷۰۰ هزار تن که ظرفیت اسمی مجتمع می باشد، برسد.

رشد بی سابقه  اتیلن دریافتی  در شش ماهه نخست سال جاری 

در این میان پتروشیمی امیرکبیر برای اجرای استراتژی های تولید خود و با ایجاد تنوع در دریافت خوراک, در ۶ ماهه  اول سال جاری توانست با دریافت ۱۷۵ هزار و ۱۹۲ تن اتیلن، ۲۶۵ درصد برنامه پیش بینی شده تامین این خوراک را محقق سازد.

این میزان اتیلن دریافتی نسبت به دوره مشابه سال قبل از رشدی معادل ۱۲۵ درصد برخوردار بوده که نسبت به ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

شرکت پتروشیمی امیرکبیر,که امسال بیستمین سال فعالیت خود را سپری می کند,از جمله شرکت های تابعه وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی است که در طول شش ماه اول سالجاری با اتخاذ روش های جدید برای تامین خوراک,توانسته بیش از ظرفیت های پیش بینی شده شرکت در زمینه تولید را محقق کند.

گفتنی است، این مجتمع تولیدی در سایت ۴ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی استقرار دارد.

پتروشیمی امیرکبیر تولید کننده متنوع ترین محصولات پلیمری شامل پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک، و پلی اتیلن سبک خطی در سطح کشور است که با ارائه محصولات خود در بازارهای داخلی و خارجی، جایگاه مهمی در صنعت پتروشیمی ایران را داراست.

https://ipna.news/144591کپی شد!