بهره برداری از ۵ طرح پتروشیمی در سال ۹۸/تولید بزرگترین مجتمع متانول جهان آغاز شد

خورنا|باقر گل فر:مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از آغاز تولید بزرگترین متانول جهان در ایران خبر داد و گفت: ۵ طرح جدید پتروشیمی در سال ۹۸ بهره برداری می شود.

علی محمد بساق زاده با اشاره به طرح هایی که در آینده نزدیک آماده بهره برداری هستند گفت: از جمله این طرح ها می توان به پتروشیمی کاوه، فاز اول پتروشیمی بوشهر که اتان ریکاوری ان به بهره برداری رسیده و متانول آن نیز تا یک یا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: از دیگر این طرح ها می توان به پتروشیمی ایلام در قسمت SRU و الفین است که در بخش SRU که مربوط به شیرین سازی خوراک مایع است خوشبختانه این کار در حال انجام است و مرحله پیش راه اندازی ان تمام شده است و در قسمت الفین نیز مرحله پیش راه اندازی در حال انجام است و تا اواخر بهمن ماه مرحله راه اندازی را شاهد باشیم.

به گفته این مقام مسئول، یکی دیگر از این طرح ها، طرح PVR پتروشیمی تخت جمشید است که کار پیش راه اندازی آن تقریبا رو به اتمام است و در مرحله بهره برداری است.

وی تصریح کرد: محصول این واحد پتروشیمی ۵۰ هزار تنی است که باید اعلام کنم این پروزه از ان قبیل پروژه هایی است که لایسنس آن کاملا ایرانی است که این واحد ۴ برابر واحد قبلی است که تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.

بساق زاده اظهار داشت: این واحد دارای گریدهای مختلف واحدهای لاستیک سازی است که خوراک آن از پتروشیمی بندر امام و ایلام تامین می شود.

وی همچنین به پتروشیمی لردگان اشاره کرد و گفت از دیگر این طرح ها که تلاش می شود امسال به تولید اولیه برسد همین پتروشیمی لردگان است که البته فاز اول این پتوشیمی امسال به بهره برداری می رسد و مابقی پروژه به سال اینده موکول می شود.

این مقام مسئول در ادامه گفت: واحد امونیاک پتروشیمی مسجد سلیمان نیز تلاش بر این است که امسال به بهره برداری برسد و مابقی این طرح نیز به سال اینده موکول می شود. اما از دیگر این طرح ها که احتمالا امسال به بهره برداری می رسد مجتمع پتروشیمی پارس خاورمیانه است که تلاش می شود مرحله پیش راه اندازی تا پیش از اتمام سال انجام شود.

https://ipna.news/144556کپی شد!
مشاهده مطالب زیر به شما پیشنهاد میشود [ دسته‌بندی نشده ]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.