اجرای طرح تبدیل متانول به پروپیلن در غرب ایران در حال بررسی است

خورنا|باقر گل فر:معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از بررسی اجرای پروژه تبدیل متانول به پروپیلن (PVM) در یکی از استان‌های غرب کشور خبر داد.

بهزاد محمدی امروز (دوشنبه، یکم مهرماه) در آیین امضای توافقنامه همکاری ارائه دانش فنی واحد تولید پلی‌اتیلن سنگین که در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست به امضای علی پژوهان، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و سیاوش درفشی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز رسید، از شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به عنوان خادم توسعه صنعت پتروشیمی قدردانی کرد.

وی با اشاره به اینکه هدف شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ارائه خدمت به صنعت پتروشیمی است و این وظیفه ذاتی این شرکت است، افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دنبال اعداد و ارقام نیست و تنها توسعه فناوری برای ما کافی است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با قدردانی از اعتماد هلدینگ نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی تبریز به شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اظهار کرد: ما از گره خوردن دستان صنعت و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی خوشحال می‌شویم و این اتفاق باید تکرار شود.

محمدی با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی، صنعت فناورانه و پیچیده‌ای است، تصریح کرد: ۲۸۶ دانش فنی (لایسنس) از نقاط مختلف دنیا وارد این صنعت در کشور شده است و باید به سمت اتکا و اعتماد واقعی به توانمندی‌های داخلی حرکت کنیم، نه به صورت شعاری.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در بحث توسعه دانش فنی فرآیندها به دلیل زمان‌بری، هزینه بالا و تخصصی بودن ورود نکرده است، گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی از فعالیت شرکت‌های کوچک و بزرگ برای کار در این حوزه استقبال می‌کند.

محمدی ادامه داد: ما در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در حکم پدری برای توسعه فناوری صنعت هستیم و رقیب کسی نیستیم و بنده از همه شرکت‌ها دعوت به استفاده از امکانات مجموعه شرکت پژوهش و فناوری می‌کنم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی تاکنون هفت دانش فنی را در حوزه توسعه دانش فنی فرآیندها کسب کرده است.

وی با اشاره به اهمیت دانش فنی تبدیل متانول به پروپیلن به دلیل فراوانی گازطبیعی در کشور گفت: اجرای پروژه PVM در یکی از استان های غرب کشور در حال بررسی است و امیدوارم تا پایان سال عملیاتی شود.

https://ipna.news/144417کپی شد!