آغاز بکار نمایشگاه بین ‎المللی ایران پلاست

خورنا|باقر گل فر:سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست به‌عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی فعالان صنعت پتروشیمی و صنایع تکمیلی پتروشیمی از امروز میزبان علاقه‌مندان است.

 نمایشگاه بین‎المللی ایران پلاست بزرگ‌ترین رویداد صنعت پلاستیک در منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود و درمیان نمایشگاه‎های معتبر صنعت پلاستیک جهان طبقه‎بندی می‎شود این رویداد بزرگ نمایشگاهی به دنبال فراهم کردن زمینه‎ای برای رونق بازار صنایع پلاستیک داخلی و تسهیل روند بازاریابی جهانی و حضور این بخش از صنعت کشور در بازارهای جهانی است.

اهمیت این نمایشگاه سبب شد تا هفته گذشته بیژن زنگنه وزیر نفت از تمامی فعالان و صاحبان صنایع پتروشیمی، پلاستیک و پلیمر جهت حضور فعال و موثر در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست دعوت کند.

وی با بیان اینکه با تحقق اهداف جهش دوم پتروشیمی تولید محصولات پتروشیمی به بالای ۱۰۰ میلیون تن در سال می رسد، افزود: از تمامی فعالان و صاحبان صنایع پتروشیمی، پلاستیک ، پلیمر و صنایع پایین دستی جهت حضور فعال و مقتدر در سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست دعوت می کنم.

وزیر نفت تاکید کرد: در نمایشگاه ایران پلاست امسال خواهیم گفت که چقدر برای اجتناب از خام‌فروشی تلاش و چقدر صنایع پایین‌دستی در کشور ایجاد شده است و چه برنامه‌هایی برای آینده و توسعه این صنعت داریم.

بهزاد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مورد نمایشگاه ایران پلاست سیزدهم نیز گفت: مهمترین نمایشگاه داخل کشور در حوزه پتروشیمی ایران پلاست است و در دوره پیش رو، ۵۷۰ شرکت داخلی و ۳۵ شرکت خارجی حضور دارندو ۱۲ هیات تجاری از ۱۰ کشور و ۱۴ کشور به صورت مستقل از نمایشگاه بازدید خواهند داشت.

وی ایران پلاست را کانونی برای تولیدکنندگان صنعت پتروشیمی در برقراری و تعمیق این ارتباط دانست و افزود:در ایران پلاست با توجهی که اخیرا وزارت نفت به استارتاپ ها داشته فعالتر برخورد می کنیم و امیدواریم این بخش به عنوان بازوی کمکی وزارت نفت در شرایط فعلی اثر بخشی بیشتری داشته باشند.

معرفی توانمندی‌های شرکت‌های استارتاپ و دانش‌بنیان، برگزاری سمینارها و کارگاه‌های آموزشی در زمینه صنایع تکمیلی و امضای قراردادهای همکاری میان شرکت‌های فعال پتروشیمی از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در سیزدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست است.

گفتنی است که همایش اکوپلاس نیز همزمان با روز پایانی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست برگزار خواهد شد و از وزیران نفت و انرژی ۱۱ کشور از کشورهای آسیای میانه و کشورهای همسایه برای بازدید از نمایشگاه و همچنین حضور در این همایش به منظور افزایش همکاری‌ها و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران دعوت شده است.

سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست ۳۱ شهریور تا سوم مهرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از ساعت ۸:۳۰ تا۱۶:۳۰ در چهار گروه مواد اولیه، کالاهای ساخته و نیمه ساخته شده، ماشین‌آلات و تجهیزات و خدمات برگزار خواهد شد.

https://ipna.news/144318کپی شد!