ایران از واردات محصول شرکت شیمی تکس آریا (MEK) بی نیاز شد

خرونا|باقر گل فر:سیدمحسن شمس امروز (شنبه، ۱۹ مردادماه) در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه تولید شرکت پتروشیمی شیمی‌بافت در سه ماهه نخست امسال ۷ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است، افزود: مجموع فروش این شرکت ۱۱۳ درصد در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ رشد داشته است.

عرضه ۸۵ درصد ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما

شمس با بیان اینکه ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات باید به سامانه نیما عرضه شود، تصریح کرد: پتروشیمی شیمی‌بافت پارسال ۸۵ درصد از ارز حاصل از صادرات را به سامانه نیما عرضه کرده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیمی‌بافت با اشاره به ادامه روند رو به رشد صادرات این شرکت همانند سال گذشته، اظهار کرد: این شرکت ۱۰ هزار تن به ارزش ۶ میلیون دلار در سه ماهه نخست امسال صادرات داشته است.

شمس به افزایش ۲۸۳ درصدی سود خالص گروه شیمی‌بافت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: این شرکت در سه ماهه نخست امسال ۲۳۴ درصد افزایش سود نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.

وی با بیان اینکه عملیات تعمیر و نگهداری در پتروشیمی شیمی‌بافت با برنامه انجام می‌شود، ادامه داد: بیش از ۴۷۲ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه پارسال در این شرکت ثبت شده است.

شیمی‌ تکس آریا سود ده شد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیمی‌بافت گفت: شرکت شیمی تکس آریا که تابعه این شرکت است برای نخستین بار در سال گذشته به سوددهی رسید.

شمس با اشاره به اینکه MEK محصول اصلی شرکت شیمی‌ تکس آریا است که در خاورمیانه تنها در این واحد تولید می‌شود، تصریح کرد: با احداث این شرکت کشور از واردات MEK (متیل اتیل کتون) بی‌نیاز شد.

به گفته وی، ادغام دو شرکت پتروشیمی شیمی‌بافت و شیمی تکس آریا و امکان‌سنجی تولید محصولات جدید و خروج از تک‌محصولی از برنامه‌های این شرکت است.

https://ipna.news/142860کپی شد!