۸۰ درصد محصولات پتروشیمی فن‌آوران به بازارهای جهانی صادر می‌شود

خورنا|باقر گل فر:مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران گفت:تولید بیش از ۹۷۵ هزارتن متانول و بیش از ۱۲۰ هزارتن اسیدسیتریک برای سال جاری برنامه ریزی شده است.

محمدجواد بدری، مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران، امروز (شنبه، ۱۹ مردادماه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این مجتمع دارای ۳ واحدمتانول، اسیدسیتریک و منوکسیدکربن است اظهار کرد: در سال ۹۷ بیش از  یک  میلیون ویکصد هزار تن محصول  تولید کردیم .

وی با اشاره به اینکه رشد تولید صنعت پتروشیمی در کشور، تحریم‌پذیری را کاهش می‌دهدگفت:در این مجتمع ، استراتژی و چشم انداز تولید را در سال ۹۶  تغییر دادیم  که بسیاری از آنها محقق شد و به پایداری تولید ، سودآوری، تولید ایمن و مصرف بهینه انرژی دست یافته ایم .

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران  گفت: هم اکنون ۸۰ درصد محصولات پتروشیمی فن‌آوران به بازارهای جهانی صادر می‌شود.

بدری ادامه داد :حجم مجموع فروش محصولات شرکت پتروشیمی فن‌آوران در سال ۹۷، ۱۳ درصد افزایش یافت و تولید این شرکت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۹ درصد افزایش داشته است.

وی گفت :ارزش فروش صادراتی شرکت ۱۱۸ درصد و حجم صادراتی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، نیز ۱۸ درصد افزایش یافت.

بدری با بیان اینکه فروش داخلی نیز ۵ درصد در زمان مذکور افزایش یافته است، ادامه داد: با وجود تحریم‌ها هزینه حمل‌ونقل را در بخش بازرگانی ۶ درصد کاهش داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران رشد سود عملیاتی این شرکت را ۲۱۴ درصد و سود خالص را ۱۹۳ درصد در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ عنوان کرد.

https://ipna.news/142856کپی شد!