ثبت رکورد جدید تولید و بالاترین رکورد صادراتی شرکت شیمی بافت در سال ۹۸

خورنا|باقر گل فر:مدیرعامل شرکت شیمی بافت از افزوده شدن ۲ مقصد جدید صادراتی خبرداد و گفت: این شرکت در ۳ ماه نخست سال ۹۸ بالاترین رکورد تولیدMTBE را رقم زد که ۷ درصد افزایش تولید در این مجتمع نسبت به مدت مشابه سال قبل محقق شد.

سیدمحسن شمس، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیمی بافت، امروز (شنبه، ۱۹ مردادماه) در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: روند تولید وصادرات (MTBE) و رافینت که دو محصول این شرکت هستند بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در حال انجام است و افزون بر تامین نیاز داخل این محصولات به چند کشور همسایه نیز صادر می شود و خوشبختانه با وجود تحریم‌ها امسال ۲ کشور به مجموعه مشتریان محصولات این شرکت افزوده شد.

وی افزود:بالاترین رکورد صادراتی این شرکت در سال ۹۷ محقق شد و مجموع فروش این شرکت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۱۱۳ درصد رشد داشته است.
شمس با اشاره به اینکه شیمی بافت پارسال ۱۸ میلیون دلار صادرات داشته است گفت: بر اساس قانون باید ۷۰ درصد از ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما عرضه کنیم و۳۰ درصد باقیمانده برای تامین تجهیزات ونیازهای شرکت مورد استفاده قرار می گیرد ، اما درسال ۹۷ این شرکت ۸۵ درصد از ارز حاصل از صادرات را در سامانه نیما عرضه کرده است.

مدیر عامل شرکت شیمی بافت گفت:سود خالص این شرکت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۲۸۳ درصد افزایش داشت و در ۳ ماه نخست امسال نیز ۲۳۴ درصد سود محقق شده است و خوشبختانه باید گفت شرکت شیمی بافت از سودآوری مطلوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه ادغام ۲ شرکت شیمی بافت وشیمی تکس آریا در دستور کار قرار گرفته است گفت : با ادغام این شرکت ها شاهد سودآوری بیشتری خواهیم بود.

شمس به تولیدMEK در شرکت شیمی تکس آریا اشاره کرد وگفت : این محصول فقط در این شرکت در سطح خاورمیانه تولید می شود و خوشبختانه با تلاش فراوان ونیز مذاکره با وزارت صنعت نیازی به واردات نیست و مادر حال تامین این محصول در کشور هستیم.

https://ipna.news/142854کپی شد!