پتروشیمی فجر توانست توسط متخصصان داخلی شرکت ۲۵۰۰ مگاوات ساعت انرژی برق در سال را صرفه جوئی کند

خورنا|باقر گل فر:بهبود طراحی و از مدار خارج نمودن پمپ های واسطه انتقال آب اسمز معکوس واحد تصفیه آب ناحیه یک به دست متخصصین توانمند پتروشیمی فجر انجام شد.

بنابه گزارش سرویس نفت و پتروشیمی به نقل از روابط عمومی پتروشیمی فجر، بر طبق طراحی اولیه در فرآیند تولید آب اسمز معکوس واحد تصفیه آب ناحیه یک، محصول بلوکهای تولید آب اسمز ابتدا به یک مخزن واسط  Intermediate Tank)وارد شده و سپس توسط ۵ عدد پمپ ، به مخازن ذخیره ی اصلی منتقل می شد. با توجه به کارکرد مداوم و شرایط ویژه پمپ ها ،پیشنهاد فنی امکان از مدار خارج نمودن این پمپ ها  مطرح و پس از چندین جلسه هم اندیشی و بررسی های کارشناسی واحدهای خدمات فنی ،بهره برداری ،تعمیرات و بازرگانی ، تایید و به مرحله اجرا گذاشته شد.

اجرای مرحله نهایی این طرح ، با در اولویت قراردادن تعهدات این شرکت نسبت به ذینفعان منطقه و ارسال بدون توقف محصول  در کمترین زمان، تکمیل و در مدار قرار گرفت.

از مزایای اجرای این طرح مهم می‌توان به کاهش مصرف انرژی الکتریکی به میزان ۲۵۰۰ مگاوات ساعت در سال ، کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری تجهیزات به علت حذف پنج دستگاه پمپ سانتریفوژ، از سرویس خارج نمودن  ملزومات و تابلوهای برقی و ابزاردقیق ، سهولت در بهره برداری اشاره نمود

لازم به ذکراست پتروشیمی فجر، وظیفه تأمین سرویس های حیاتی شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را برعهده دارد .

https://ipna.news/142785کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *