هدفگذاری NPC برای توسعه صنایع میان دست و پایین دست صنعت پتروشیمی در هاب جدید سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

خورنا|باقر گل فر:مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در نقشه کلان بندرماهشهر( منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ) توجه به توسعه حوزه میان دست و پایین دست پتروشیمی مورد توجه ویژه ای قرار دارد.

 مجمع عمومی سالانه سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی امروز( دوشنبه ۱۷ تیرماه ) به ریاست بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و با  دیگر اعضا برگزار شد.

بر این اساس پس از ارائه گزارش عملکرد سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی توسط سید امید شهیدی نیا مدیرعامل این منطقه ،معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به این که بندر ماهشهر یک هاب قدیمی و مهم صنعت پتروشیمی است و مدل کاملی از حاکمیت در آن به چشم می خورد اظهارکرد: ۲ هدف عمده دراین منطقه مورد نظر است که در مرحله اول نگهداشت شرایط موجود با همه الزامات است و بخش دیگر که مهم تر و از اولویت بالایی برخوردار است نگاه توسعه ای  به این منطقه و جذب و تسهیل سرمایه گذاری است که از حساسیت ویژه ای باید برخوردار باشد و این روند برای سرمایه گذاران بایدجاذبه بسیار داشته باشد.

وی افزود: در نقشه کلان بندرماهشهر توجه به توسعه صنایع پایین دست ومیان دست مد نظر است و سند هاب بندرماهشهر نیز در دست تهیه و اقدام است و به همین منظور طرح هایی که از قبل پیش بینی شده بود توسط همکاران در حال بازنگری است که امیدواریم تا هفته آینده نهایی شده و با توجه به پتانسیل خوراک منطقه متناسب گردد.

محمدی با اشاره به این که در بحث توسعه بندرماهشهر و طراحی هاب جدید در این هفته به جمع بندی خواهیم رسید گفت :فعلا برای هاب جدید بندرماهشهر تولید حدود ۵ الی ۶ میلیون تن محصول پیش بینی می شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات تامین خوراک دراین منطقه گفت : پلنت هایی برای این منطقه تعریف شده است و با بهره برداری از طرح بید بلند و تامین خوراک از  سایر مناطق وضعیت تامین خوراک بهبود پیدا خواهد کرد.

محمدی درخصوص مشکلات نیروی انسانی و روند افزایش باز نشستگان در سال های اخیرگفت: با توجه به میزان خروج افراد با سابقه بالا و نگرانی از کاهش نیروی انسانی فنی و کیفی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی طرحی برای ارتقا و پرورش نیروهایی که در بازه زمانی ۵ الی ۱۵ سال سابقه فعالیت فنی دارند تهیه شده که  قرار است تعدادی از این افراد با قابلیت نسبی در مرکز توسعه مدیریت وزارت نفت ارزیابی شوند و در سال های آینده در رده مدیران میانی و ارشد فعالیت کنند.

این گزارش می افزاید: در ادامه مجمع در اجرای ماده ۱۰۱ قانون تجارت و ماده ۹ اساسنامه سازمان ، مجمع عمومی عادی سالانه سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای رسیدگی به ترازنامه، صورت حساب سود و زیان و عملکرد سال تشکیل و گزارش عملکرد مطلوب توسط حسابرس مستقل و بازرس قانونی قرائت گردید.

در این جلسه مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی عملکرد هیات مدیره و سازمان را در سال ۱۳۹۷ به سمع ونظر اعضا مجمع رسانید.

در پایان این جلسه تصمیمات و تکالیف مجمع به تصویب اعضا رسید.

شایان ذکراست مجمع عمومی سالانه برای رسیدگی به صورتهای مالی و گزارش عملکرد و استماع گزارش بازرس قانونی تشکیل می گردد.

https://ipna.news/141607کپی شد!