افزایش تولید MDI و کاهش ۷۵درصدی وابستگی کشور به واردات

خورنا|باقر گل فر:فرشاد مقیمی همزمان با گرامیداشت روز صنعت و معدن از تسریع در تامین مواد اولیه یکی از بزرگترین تولیدکننده MDI خبرداد و گفت: با تامین خوراک شرکت کارون و افزایش تولید این واحد صنعتی ، ۷۵درصد مواد اولیه تولید صنایع پلی اورتال ها به ویژه صنعت کفش از داخل کشور تامین خواهد شد‌‌‌.

معاون امور صنایع با اشاره به ایجاد بسترهای لازم برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع از داخل کشور و کاهش وابستگی به خارج اظهار داشت: در راستای انجام ماموریت های وزارت صنعت ، معدن و تجارت برای تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی و براساس گزارش های واصله و بررسی های انجام شده، نشست مشترکی با محوریت افزایش ظرفیت تولید و تامین بازار داخلی MDI با دو شرکت بزرگ کارون و فن آوران بر گزار شد.

مقیمی افزود: در این نشست پس از بحث و بررسی پیرامون تامین محصولات تولیدی شرکت ها و به منظور جلوگیری از رقابت منفی در فضای قیمتی MDIکه تاثیر زیادی بر پلی اورتال ها به ویژه صنعت کفش دارد ، مقرر شد برای تولید حداکثری ، تامین خوراک شرکت کارون از سوی شرکت فناوران صورت گیرد.

مقیمی با اشاره به تاثیر افزایش تولید این شرکت بزرگ در روند صعودی صادرات صنایع پایین دستی و کاهش ۷۵درصدی وابستگی کشور به واردات MDIافزود: افزایش تولید MDI در مرحله اول بیش از ۱۰۰میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت ودر زنجیره های بعدی تولید نیز منجربه توسعه صادرات محصولات با ارزش افزوده بیشتر خواهد شد.

معاون وزیر صنعت خاطرنشان کرد:عرضه مناسب این محصول در بورس در کاهش هزینه تولید صنعت کفش نیزموثر بوده و منجربه توسعه صادرات این صنعت خواهد شد.

مقیمی در ادامه افزود: به همین دلیل این شرکت با تامین خوراک مورد نیازموظف است با ۱۰۰درصد ظرفیت اقدام به عرضه این محصول در بورس نماید.

وی تاکید کرد: افزایش عرضه در بورس علاوه بر تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی در کاهش قیمت MDI موثر خواهد بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت این اقدام را در راستای تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز پلی اورتال ها و صنعت کفش برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با تولید این محصول در داخل کشور شاهد ایجاد رونق در صنایع مهم و مزیت داری همچون صنعت کفش باشیم

https://ipna.news/141317کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *