برگزاری ششمین جلسه ستاد فرماندهی ارشد منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

خورنا|باقر گل فر:مدیر HSE، شرکت ملی صنایع پتروشیمی: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در فرماندهی حادثه یک گام جلوتر از وزارت نفت است و امیدواریم بتوانیم این پتانسیل را به عنوان یک الگو در سطح مناطق دیگر کشور نیز ایجاد کنیم.

بنابه گزارش سرویس نفت و پتروشیمی به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مدیرعامل این سازمان در ششمین جلسه ستاد فرماندهی ارشد منطقه گزارشی از برنامه های سال ۹۸ و گزارشی از اقدامات صورت گرفته جهت پایداری تولید و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی مرتبط با سیلارائه کرد.

سید امید شهیدی نیا در خصوص برنامه های سال ۹۷ منطقه گفت: افزایش توانمندی سامانه های موجود، پیاده سازی ساختار مدیریت شرایط اضطراری و سامانه فرماندهی حادثه و تقویت همه جانبه تیم های عملیاتی از جمله مهمترین برنامه های این ستاد برای سال ۹۸ است.

در ادامه، سرپرست HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی، گفت: سامانه فرماندهی حادثه که دو سالی است در منطقه ویژه تشکیل شده است، امتحانش را در سیل اخیر پس داد و دیدیم که اثرات وجود این سامانه فرماندهی تاثیر گذار بود. ساز و کار فرماندهی در این منطقه مشهود بود و جدا از مانورهای برگزار شده، به صورت واقعی دیدیم که به چه میزان تاثیر گذار است.

عمادی اظهار کرد: انتظار نداشتم پس از گذشت دو ماه از ابلاغ شیوه نامه ساماندهی در شرایط اضطراری توسط وزیر نفت، این مقدار در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی جا افتاده باشد و بسیار سریع از شرایط قبلی به شرایط جدید تغییر کرده باشید و این چابکی را در شرایط عملیاتی هم مشاهده کردیم.

وی تاکید کرد: فرماندهی حادثه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی یک گام جلوتر از وزارت نفت در حال پیشرفت است و این جای بسی خرسندی است و امیدواریم بتوانیم این پتانسیل را در سطح دیگر مناطق کشور نیز به عنوان یک الگو ایجاد کنیم.

در ادامه این جلسه که به منظور هماهنگی و بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات مهم منطقه در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت شرایط اضطراری به میزبانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تشکیل شده بود، گزارش اقدامات سایبری و تیم های سامانه فرماندهی نیز به حاضرین ارائه گردید.

در این جلسه معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور، مدیرکل HSE وزارت نفت در امور پدافند غیرعامل، سرپرست HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی، فرمانده ارشد و جانشینان پدافند غیرعامل منطقه، فرمانده حادثه و روسای HSE و حراست ارشد منطقه، رئیس افتای استان خوزستان و تنی چند از مسئولین امر حضور داشتند.

در بخش دیگری از این نشست، گواهینامه ی تمدید شده استاندارد ISMS توسط رئیس افتای استان خوزستان به مدیرعامل شرکت پتروشیمی فجر اعطا شد.

https://ipna.news/138572کپی شد!