برگزاری رزمایش عملیات اطفاء TK 4012 هگزان در پتروشیمی امیرکبیر+ تصاویر

خورنا|باقر گل فر:مسئول روابط عمومی تیم فرماندهی حادثه پتروشیمی امیرکبیر گفت: روزچهار شنبه مانور عملیات اطفاء TK 4012 هگزان واحد HD شرکت پتروشیمی امیرکبیر با حضور ۱۲ نفر از آتش نشانان مجتمع به همراه تیم فرماندهی عملیات برگزارشد.

بنابه گزارش سرویس نفت و پتروشیمی به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر، روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری رزمایش عملیات اطفاء TK 4012 هگزان اظهار داشت: این رزمایش در راستای آمادگی تیم عملیات اطفاء، بهره برداری و تجهیزات آتش نشانی با مشارکت گروه های بهره برداری، حراست، آتش نشانی و ایمنی در واحد HD و واحد پلی اتیلن سنیگن پتروشیمی امیرکبیر برگزار شد.

مسئول روابط عمومی تیم فرماندهی حادثه پتروشیمی امیرکبیر اظهار داشت: با توجه به اینکه ماده هگزان، پرخطرترین ماده در میان انواع مواد قابل اشتعال به شمار می رود و در حوادثی که در صنایع پتروشیمی به دنبال انفجار این ماده رخ می دهد، خسارات بسیاری را به بار آورده است به گونه ای که درسطح وسیع، واحدهای تولیدی یک کارخانه را از مدار خارج می کند، اهمیت انجام این رزمایش را دوچندان می کند.

وی افزود: تخلیه و بارگیری تانکرهای هگزان از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند، از این رو ضرورت دارد کلیه پرسنلی که در این زمینه فعالیت می نمایند، تمامی دستورالعمل های ایمنی را در رابطه با ماده هگزان به طور کامل رعایت کنند، چرا که بروز کوچکترین خطا، حوادث ناگواری را به دنبال خواهد داشت.

این مقام مسئول اضافه کرد: مانور عملیات اطفاء TK 4012 هگزان واحد HD شرکت پتروشیمی امیرکبیر، در سطح یک در محدوده شرکت با استقرار ۲ دستگاه خودرو آتش نشانی چندمنظوره، یک دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه خودرو پیشرو و با حضور ۱۲ نفر از آتش نشانان به همراه تیم فرماندهی عملیات برگزار شد.

گفتنی است، در جریان برگزاری این رزمایش، مستندی تصویری از مراحل عملیات اطفاء ماده هگزان و توصیه های ایمنی در این رابطه، جهت استفاده آموزشی در بین واحدهای صنعتی، به همت HSE و اداره روابط عمومی تهیه شد.

https://ipna.news/138405کپی شد!