ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس عنوان کرد:

سطح تولید را در شرکت های پتروشیمی به بالاتر از سال گذشته افزایش می‌دهیم

خورنا|باقر گل فر:مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با اشاره به رویکرد این مجموعه در حوزه تولید و صادرات محصولات پتروشیمی در سال جاری از برنامه‌ریزی برای افزایش سطح تولید در شرکت‌های تابعه هلدینگ نسبت به سال گذشته خبر داد.

بنابه گزارش سرویس نفت و پتروشیمیبه نقل از روابط‌عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌‌فارس، جعفر ربیعی با تاکید بر اینکه صنعت پتروشیمی ایران یکی از صنایع پیشرو در زمینه تولید و صادرات کشور بوده و سهم قابل ملاحظه‌ای در این حوزه‌ها را برعهده دارند، عنوان کرد: در سال گذشته که به دلیل وجود تحریم‎‌ها و مسائل ارزی، سالی سخت بود، صنعت پتروشیمی توانست به خوبی عملیات تولید و صادرات خود را ساماندهی و مدیریت کرده و کمترین تاثیر منفی را از مسائل بپذیرد.

وی با اذعان به همت همه تلاشگران این صنعت در بخش تولید، گفت: در این راستا موفق شدیم که تولیدات صنایع پتروشیمی را در سال گذشته، معادل میزان تولید در سال ۹۶ حفظ کرده و در بخش صادرات نیز باوجود همه مشکلات، صادرات محصولات پتروشیمی را به خوبی انجام داده و ارزآوری این صنعت برای کشور را مدیریت کنیم. براین اساس همانطور که مسئولان دولت و بانک مرکزی اعلام کردند، بخش زیادی از ارزی که طی سال گذشته در سامانه نیما عرضه شد، از محل صادرات محصولات پتروشیمی حاصل شده بود.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با اشاره به نامگذاری امسال به سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: برنامه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به عنوان بزرگترین هلدینگ کشوردر سال جاری، آن است که هم به لحاظ کمی و هم از نظر کیفی، سطح تولید در شرکت‌های تابعه هلدینگ را به بالاتر از سال ۹۷ افزایش دهد. وی در این خصوص اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته به دنبال آن هستیم که برخی شرکت‌های ما که در سال گذشته به دلایلی از جمله عملیات اورهال یا کمبود خوراک، با کاهش تولید روبرو بودند، امسال آن را جبران کرده و تولید خود را به حداکثر ظرفیتشان برسانند.

ربیعی در خصوص تامین نیاز بازار داخل نیز خاطرنشان کرد: در سال جاری بازار داخل را به صورتی مدیریت خواهیم کرد که به هیچ وجه در داخل از جهت عرضه محصولات پتروشیمی کمبودی احساس نشود و از طرفی هم بحث صادرات به خوبی انجام شده و ارز مورد نیاز وارد کشور شود.

https://ipna.news/138040کپی شد!