دومین جلسه ستاد هماهنگی شرایط اضطراری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

خورنا|باقر گل فر:دومین جلسه ستاد هماهنگی شرایط اضطراری با حضور مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مدیران عامل شرکت های پتروشیمی بندر امام و فجر و اعضای کمیته بحران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد.

بنابه گزارش سرویس نفت و پتروشیمی به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، روز گذشته(۱۹ فروردین ماه) جلسه ای با حضور فرمانده ارشد HSE، پدافندغیرعامل و مدیریت بحران، جانشینان و اعضای ستاد بحران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به منظور پیگیری مصوبات جلسه قبل، حفظ استمرار شرایط تولید و برنامه ریزی جهت نحوه ادامه کمک به مناطق آسیب زده در استان خوزستان تشکیل شد.

در این جلسه پس از مرور روند استراتژی های مصوب در جلسه قبلی کمیته بحران منطقه در راستای استمرار روند تولید، اعضای کمیته بحران نسبت به ادامه روند فعالیت های کمک رسانی توسط شرکت های پتروشیمی مستقر در منطقه به مناطق سیل زده به بحث و گفتگو پرداختند.

شهیدی نیا فرمانده ارشد HSE، پدافندعیرعامل و مدیریت بحران منطقه ضمن قدردانی از حضور موثر شرکت های پتروشیمی در امر کمک رسانی به سیل زدگان گفت: در حال حاضر روزانه بیش از ۴۰۰۰ پرس غذای گرم بین اردوگاه های امداد رسانی برای سیل زدگان توزیع می شود.

وی خاطر نشان کرد که در حال حاضر با توجه به شرایط خاص بوجود آمده و تصمیم شورای راهبردی منطقه، دومین گروه جهت طبخ و توزیع غذای گرم در یکی دیگر از مناطق سیل زده استان تشکیل و آماده اعزام به مناطق سیل زده استان می باشند.

بر اساس مصوبات قبلی کمیته بحران تاکنون شصت دستگاه ماشین آلات سنگین و مقادیر متنابهی لوله در سایزهای مختلف جهت کنترل سیلاب‌ها، کیسه های پلاستیکی و کنفی در سایزهای مختلف، بشکه های پلاستیکی، آب معدنی، کنسرو، البسه و بیش از بیست هزار پرس غذای گرم از طریق شرکت های پتروشیمی مستقر در منطقه و با هماهنگی کمیته بحران در اختیار سیل زدگان قرار گرفته است.

 

پتروشیمی هزار بسته معیشتی برای سیل زدگان استان خوزستان ارسال کرد

همچنین به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی عصر دیروز دوشنبه ۱۹ فروردین، شرکت های پتروشیمی این منطقه، براساس مصوبه شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی ، هزار بسته معیشتی یک هفته‌ای را با هماهنگی فرمانداری ماهشهر ، از طریق کمیته امداد شهرستان به منظور کمک رسانی به مناطق سیل زده با محوریت ارسال و توزیع آن از طریق هلال احمر استان خوزستان برای مناطق سیل زده اعزام کردند.

هر کدام از این بسته های دو میلیون ریالی شامل بسته های  آب معدنی، لوازم بهداشتی، کنسرو، خرما و مواد شوینده را در بر می گیرد.

https://ipna.news/137169کپی شد!