امضای قرارداد ۶۰ میلیون یورویی بین دو شرکت انرژی وپتروشیمی داخلی

رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری چهارمین میز تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت پتروشیمی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)،سید محمد مهدی هادوی گفت: در میز چهارم تجهیزات صنعت پتروشیمی قراردادی به اعتبار ۶۰.۸ میلیون یورو دو شرکت تولیدی داخلی صنعت انرژی و پتروشیمی منعقد می‌شود.

وی افزود: پیش از این و با برگزاری ۳ میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت پتروشیمی شرایط برای صرفه جویی ارزی بالغ بر ۱۶۰ میلیون یورو و جلوگیری از واردات تجهیزات مشابه خارجی در این صنعت فرآهم آمده است.

رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در میز اول ساخت داخل صنعت پتروشیمی، یک شرکت ماشین سازی در استان مرکزی و شرکت صنعتی دیگر در این استان به عنوان سازنده طرف قرارداد برای داخلی‌سازی تجهیزات سنگین یک شرکت پتروشیمی در استان کهگیلویه و بویراحمد با ارزش ۴۳ میلیون یورو اقدام نمودند.

هادوی گفت: در میز دوم صنعت پتروشیمی که قرارداد بین یک شرکت صنعت پتروشیمی در استان بوشهر و یک شرکت ماشین سازی در استان مرکزی به عنوان پیمانکار منعقد شد، داخلی سازی تجهیزات مورد نیاز به مبلغ ۶۴ میلیون یورو در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در میز سوم صنعت پتروشیمی نیز داخلی‌سازی تجهیزات مورد نیاز یک شرکت پتروشیمی در استان فارس توسط یک شرکت ماشین سازی در استان مرکزی به همراه ۱۲ شرکت دیگر به عنوان پیمانکار جمعاً به ارزش ۵۲ میلیون یورو در دستور کار قرار گرفت.

رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: تاکنون ۱۱ میز تخصصی در راستای تعمیق ساخت داخل در صنایع راهبردی خودرو، مخابرات، تجهیزات صنعت پتروشیمی و صنایع معدنی با هدف به هم رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی کشور برگزار شده است که در مجموع کاهش ارزبری بیش از یک میلیون یورو را برای صنعت کشور به همراه داشته است.

هادوی تاکید کرد: برگزاری میزهای تخصصی تعمیق ساخت داخل پیرو فرمان مقام معظم رهبری برای بسترسازی لازم جهت استقلال صنعتی کشور و تکیه بر توان داخلی در دستور کار قرار دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.