امروز با حضور وزیر نفت و مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس صورت گرفت,بهره برداری از بزرگترین مگا پروژه پالایشگاه گازی کشور توسط رئیس جمهور

طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین تأسیسات جمع‌آوری و فرآورش گازهای همراه نفت ایران با ظرفیت فرآورش روزانه بیش از ۵۶ میلیون مترمکعب و سرمایه‌گذاری ۳.۴ میلیارد دلار با فرمان رئیس‌جمهوری به‌طور رسمی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، درآمد سالانه فروش داخلی و خارجی پالایشگاه گازی بید بلند ۱.۵ میلیارد دلار می باشد.

زنگنه وزیر نفت در مراسم ایین افتتاح پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس در سخنانی اظهار داشت: درآمد سالانه از فروش داخلی و خارجی طرح عظیم پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس ۱.۵ میلیارد دلار است و تا پایان سال ۱۴۰۱ هیچ گازی در مشعل نمی‌سوزد.

ربیعی: بیدبلند حاصل برجام است.
جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس در آیین بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در آیین افتتاح این مراسم نیز طی سخنانی بیان کرد: پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس حاصل برجام است و در سال‌های ۹۵ و ۹۶ با گشایش‌های حاصله، ما این پروژه با قوت آغاز کردیم و این پروژه حاصل تحریم در زمان ساخت و راه‌اندازی است.