تمدید عدم مجوز واردات برای برخی محصولات پتروشیمی از سوی هند

دولت هند صدور گواهینامه سازمان ملی استاندارد(BIS) برای واردات اتیلن گلیکول، تولوئن، اکریلات بوتیل، اسید ترفتالیک و آنتیدر فتالیک را به نیمه سال ۲۰۲۱ موکول کرده است.

 

 دولت هند صدور گواهینامه سازمان ملی استاندارد(BIS) برای واردات اتیلن گلیکول، تولوئن، اکریلات بوتیل، اسید ترفتالیک و آنتیدر فتالیک را به اواسط سال ۲۰۲۱ موکول کرده است.

وزارت مواد شیمیایی و کودهای هند در ۲۴ دسامبر ۲۰۲۰ مقررات جدید صدور گواهینامه برای واردات بعضی از کالاها را ۱۸۰ روز تمدید کرد.

استانداردهای جدید سازمان ملی استاندارد هند برای واردات محصولات پتروشیمی یادشده ابتدا قرار بود از ژانویه ۲۰۲۱ اجرا شود.

یک مقام وزارت مواد شیمیایی و کودهای هند گفت: احتمال دارد الزام‌های جدید صدور گواهینامه از ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی لازم الاجرا شود، جدول زمانی جدید پس از انتشار در روزنامه رسمی قابل اجرا خواهد بود.

وی افزود: به طور مشابه ، استانداردهای صدور گواهینامه برای متانول، اسید‌استیک و آنیلین که قرار بود از اوت سال ۲۰۲۰ میلادی اجرا شوند، اکنون تنها تا مه ۲۰۲۱ اجرا می‌شود.

روند صدور گواهینامه به دلیل مشکلات ناشی از شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا و قرنطینه‌ها به تأخیر افتاده است، این موضوع تکمیل فرآیند صدور گواهینامه برای تأمین کنندگان بین‌المللی مواد شیمیایی را دشوار می‌کرد.

هند صدور گواهینامه الزامی برای مواد شیمیایی و واردات دیگر محصولات را مانعی غیر تعرفه‌ای در برابر کاهش واردات در نظر گرفته است.

کاستیک سودا نخستین ماده شیمیایی است که در آوریل ۲۰۱۸ تحت این گواهینامه قرار گرفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.