پتروشیمی شهید تندگویان بزودی وارد باشگاه صنایع سبز ایران می شود

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به اجرای همزمان ۲۵ پروژه زیست محیطی در این زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات صنعت پتروشیمی، اعلام کرد: امیدواریم با تکمیل و بهره‌برداری این طرح‌ها، به‌زودی جشن تبدیل به صنعتی “سبز”را برگزار کنیم.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛سیدرضا قاسمی شهری» در حاشیه کلنگ‌زنی طرح‌های جدید زیست محیطی پتروشیمی شهید تندگویان با بیان اینکه هم اکنون ۲۵ پروژه زیست محیطی توسط این شرکت پتروشیمی در دست اجرا است، گفت: دو پروژه احداث سیستم تصفیه و بازیافت آب بلودان برج‌های خنک کننده و احداث راکتور‌های بی‌هوازی تصفیه خانه که گلنگ‌زنی شده در مرحله تهیه اسناد مناقصه بوده و پیش بینی می‌شود سال آینده در مدار بهره برداری قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اعلام اینکه هدف از اجرای ۲۵ طرح زیست محیطی تبدیل به یک شرکت پاک، سبز و حامی محیط زیست است، تصریح کرد: این زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات صنعت پتروشیمی به دنبال آن بوده که در کنار افزایش کمی و کیفی تولید حتی یک لیوان پساب را هم وارد محیط زیست نکند.

این مقام مسئول با اشاره به انجام تعمیرات اساسی در این شرکت پتروشیمی، بیان کرد: مهرماه امسال با اجرای این پروژه تعمیراتی، میزان خروج دی اکسیدکربن کنترل شده و در بالاترین سطوح مدیریتی میزان انتشار الایندگی‌ها مدیریت شده و امیدواریم با تکمیل و بهره برداری طرح‌های جدید زیست محیطی به زودی جشن تبدیل به صنعتی «سبز» را برگزار کنیم.

“محمدجواد اشرفی” مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان هم در حاشیه این مراسم با بیان اینکه باید نام پتروشیمی شهید تندگویان را به عنوان شرکتی موفق در کار‌های زیست محیطی برد و این پتروشیمی الگویی در سطح استان خوزستان است، گفت: پتروشیمی شهید تندگویان شرکتی موفق در اقدامات زیست محیطی بوده و امیدواریم به زودی نام این شرکت پتروشیمی در لیست صنایع سبز و غیرآلاینده استان خوزستان قرار دهیم.

وی با اشاره به بسته شدن ۱۶ کانال به خور‌های خلیج فارس توسط پتروشیمی شهید تندگویان، تاکید کرد: پتروشیمی شهید تندگویان گام‌هایی برای حرکت به سمت صنعت سبز برداشته و قطعا سازمان حفاظت محیط زیست از این اقدامات حمایت خواهد کرد.