قیمت خوراک مایع شرکت‌های پتروشیمی در اسرع وقت تعیین تکلیف می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، از تعیین تکلیف قیمت خوراک مایع شرکت‌های پتروشیمی در اسرع وقت با دستور وزیر نفت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)،علی‌اکبر کریمی اظهار کرد: با عنایت به وظیفه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، پیگیری و حل مشکلات واحدهای تولیدی در کمیته صنایع، نفت، گاز و پتروشیمی این کمیسیون در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه اغلب واحد‌های پتروشیمی کشور از گاز به عنوان خوراک استفاده کرده و تعداد محدودی از واحدها از جمله نفتا خوراک مایع دارند، مجلس برای پیگیری و حل مشکل این واحد‌های پتروشیمی وارد عمل شد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشترین مصرف خوراک مایع از پتروشیمی‌های کشور مربوط شرکت پتروشیمی شازند اراک بوده که مدتی است در نحوه قیمت‌گذاری نفتا و خوراک مایع توسط وزارت نفت مشکلات جدی بروز کرده و باعث زیان دهی این واحدها و ایجاد اختلال در تعادل مالی آنها شده است.

وی افزود: در راستای حل این مسئله با حضور نمایندگان شرکت پتروشیمی شازند و سایر شرکت‌های مشابه جلسه‌ای برگزار شد.

کریمی ادامه داد: در این جلسه وزیر نفت و نمایندگان دستگاه‌های مربوط نیز حضور داشتند و مشکل واحد‌های پتروشیمی به طور دقیق مطرح و بررسی شد.

وی تصریح کرد: با دستور وزیر نفت مقرر شد معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت در اسرع وقت برای برگزاری جلسه به منظور تعیین تکلیف قیمت خوراک مایع به نحوی که از زیان دهی این واحدها جلوگیری شود، اقدام کند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این جلسه همچنین در مورد حل مشکلات صادرات مواد هیدروکربنی و یا بنزینی ۸۷ توسط شرکت پتروشیمی شازند به افغانستان نیز بحث شد.

کریمی افزود: ظرفیت صادراتی این شرکت به علت صادرات بنزین مشابه توسط شرکت ملی پخش پالایش به افغانستان قطع شده است؛ در مجموع مسائل مختلف واحد‌های پتروشیمی با خوراک مایع در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.