استقبال از عرضه بلوکی یک پتروشیمی سهام عدالتی در فرابورس

روز گذشته دو میلیون سهم شرکت پتروشیمی مارون موضوع سبد سهام عدالت از طریق عرضه بلوکی در بازار فرابورس در معرض فروش گذاشته شد که این سهم با ۳۳ درصد بالاتر از قیمت نماد عادی به فروش رسید.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ به منظور حمایت از آن دسته از سهامداران سهام عدالت که متقاضی فروش سهام خود در شرکت پتروشیمی مارون بودند از روش عرضه بلوکی در بازار فرابورس استفاده شد که در جریان آن تعداد ۲ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۶۲ سهم از سهام این شرکت عرضه شد و رشد ۳۳ درصدی را نسبت به قیمت پایانی سهم در معاملات روز گذشته به همراه داشت.

بدین ترتیب در حالی که قیمت نماد عادی مارون در معاملات روز گذشته بیستم خردادماه ۹ هزار و ۲۰۰ تومان بود، نماد «مارون۴» با قیمت ۱۲ هزار و ۲۶۰ تومان به فروش رسید که این معامله ارزش ۲۹۲ هزار و ۶۲ میلیارد ریالی را به ثبت رساند.

با توجه به اینکه سهام مارون جزو شرکت‌های موجود در سبد سهام عدالت یه شمار می‌رود، عرضه «مارون۴» از طریق پیام ناظر فرابورس به صورت گسترده اطلاع‌رسانی شد تا فرصت حضور و سفارش‌گذاری در این معامله برای تمامی متقاضیان به صورت یکسان وجود داشته باشد.

در روش عرضه بلوکی، متقاضیان باید سفارش خرید خود را به صورت همه یا هیچ بگذارند تا سامانه معاملات سفارش آن‌ها را پذیرش کند.

گفتنی است تعداد کل سهام پتروشیمی مارون که در بازار دوم فرابورس و زیرگروه تولید مواد شیمیایی پایه به جز کود قرار دارد، ۸ میلیارد سهم است.

منبع

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.