افتتاح چند طرح مهم در پتروشیمی مسجدسلیمان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به پیشرفت حدود ۹۹ درصدی پروژه کارخانه پتروشیمی مسجدسلیمان گفت: این کارخانه بزودی بهره برداری می شود.

اکبر افتخاری امروز، نهم خردادماه پس از بازدید و افتتاح چند طرح در پتروشیمی مسجدسلیمان اظهار کرد: این پروژه، پروژه عظیمی در صنعت پتروشیمی است که با هدف تولید آمونیاک و اوره در چند سال گذشته احداث شده است و امروز شاهد آن هستیم که مراحل پایانی خود را طی می کند.

وی افزود: امروز با همکاری و تلاش دست اندرکاران در این منطقه شاهد رسیدن آب و گاز به این پروژه هستیم. یک خط لوله آب ۱۱ کیلومتری از پشت سد احداث شده و در مخازن بزرگی اینجا ذخیره می شود و آب طی فیلترینگ و دیگر مسایل، برای تولید بخار پمپاژ و وارد کارخانه خواهد شد.

افتخاری تصریح کرد: طی بازدیدی که امروز از کارخانه صورت گرفت، تقریبا نزدیک ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی داریم. نیروگاه کارخانه برای استارت آماده است و جزییاتی از کار باقی مانده که مربوط به آزمایشگاه و بقیه موارد است و در تدارک هستیم که با سرعت کارخانه را آماده کنیم.

به گزارش ایسنا، وی عنوان کرد: امیدواریم بزودی شاهد افتتاح و بهره برداری کارخانه باشیم و این کارخانه بتواند به تولید برسد و یک گام موثر در تولید صنعتی در کشور باشد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز در این بازدید اظهار کرد: پتروشیمی مسجدسلیمان به مراحل پایانی و خوبی رسیده است. شاید اگر همکاری های بین بخشی بیشتر و بهتر بود، الان شاهد افتتاح آن می بودیم اما یکسری ناهماهنگی ها وجود داشت که با حضور آقای افتخاری در صندوق بازنشستگی کشوری همه آن ها رفع شد که من در این زمینه از ایشان تشکر می کنم.

وی افزود: کار خیلی خوب پیش رفته و مساله گاز ورودی حل شده است که البته گاز ورودی اصلی نیز ایجاد می شود. همچنین مساله آب هم حل شد و تاسیسات همه نصب شده اند.

شریعتی گفت: امیدواریم بتوانیم حداکثر تا هفته دولت این مجموعه عظیم پتروشیمی و واحد یک میلیون تنی اوره و آمونیاک را به دست رییس جمهور به بهره برداری برسانیم و همچنین پروژه های آتی این مجموعه را نیز برای کمک به اقتصاد کشور، اشتغال و تولید پایدار در شهرهای مسجدسلیمان، لالی و اندیکا دنبال کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.